بیاد اول مظلوم روزگار و مردم مظلوم خرمشهر
 استقبال بی نظیر مردم خرمشهر از رئیس جمهور !
رییس جمهوری در جمع مردم خرمشهر با بیان اینکه دولت در برابر خرمشهر احساس دین می کند، گفت: کل منطقه خرمشهر و آبادان را منطقه آزاد اعلام می کنم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد اروند: رئیس جمهور با تاکید بر این که خرمشهر باید نگین تجارت منطقه شود؛ اضافه کرد: برای این کار دولت شهرهای آبادان و خرمشهر را منطقه آزاد اعلام می کند.
دکتر روحانی در سومین روز از سفر خود به استان خوزستان در جمع مردم خرمشهر گفت: خرمشهر نماد ایثار و مقاومت است و باید زخم های دوران دفاع مقدس از چهره این شهر زدوده شود.
روحانی افزود: دولت برای عمران و آبادانی استان خوزستان گام‌های بزرگی برداشته است اما کافی نیست.
رئیس جمهور با بیان اینکه روزهای سخت مهر 1359 و ایستادگی خرمشهر در برابر متجاوزان هیچ گاه از یاد مردم نخواهد رفت اظهار داشت: امروز با گذشت 25 سال از آن روزهای سخت، خرمشهر زنده است و جاودانه خواهد ماند.
وی افزود: هنوز تا رسیدن به آن شهر خرم و آبادان آباد فاصله داریم، ‌خرمشهر نیازمند فداکاری های بیشتری است.
روحانی شرایط نامطلوب زیست محیطی و نرخ بالای بیکاری را دو مشکل اصلی مردم استان بیان کرد و گفت: نرخ بالای بیکاری برای دختران و پسران فرهیخته و دانشگاه دیده این استان به هیچ  وجه قابل قبول نیست، دولت طی پنج ماه گذشته گام‌های مهمی برداشت اما خود را موظف می داند تا این رویکرد را ادامه دهد.
رئیس جمهور پاکسازی و لایروبی اروندرود را از طرح‌های مهم دولت در استان خوزستان دانست و گفت: در این خصوص دولت تاکنون چندین بار با دولت عراق مذاکره کرده است،‌چراکه احیای این آبراه زمینه رشد و توسعه خرمشهر، آبادان و بصره را فراهم می کند.
رییس جمهور با تاکید بر این که کارون در سراسر استان خوزستان باید احیا شود؛ گفت: برای این کار دولت اولین گام ها را برداشته است.
روحانی افزود: باید از ورود پسماندها و آلاینده ها به داخل رودخانه کارون جلوگیری کرد.
وی با تاکید بر راه اندازی شبکه فاضلاب در استان خوزستان و به ویژه در خرمشهر گفت: آلاینده ها کارون را آزار می دهد و دولت برنامه های مفصلی در این خصوص تهیه کرده است که همه آنها را پی گیری و اجرا خواهد کرد.
رییس جمهور با تاکید بر این که خرمشهر باید نگین تجارت منطقه شود؛ اضافه کرد: برای این کار دولت شهرهای آبادان و خرمشهر را منطقه آزاد اعلام می کند.
روحانی همه کارآفرینان و سرمایه داران داخلی و خارجی را دعوت کرد برای سرمایه گذاری به دو شهر آبادان و خرمشهر سفر کنند و سرمایه های خود را به این منطقه بیآورند.
رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: باید آبادان و خرمشهر مرکز گردشگری ایران شود.
وی اضافه کرد: من در سال46هفته ها در خرمشهر بودم؛ در دوران دفاع مقدس هم ماه ها در کنار خرمشهر بودم؛ پس از دوران دفاع مقدس هم بارها به خرمشهر آمدم.
روحانی خطاب به مردم خرمشهر گفت: من می فهمم شما چه می گویید؛ می فهمم کدام خرمشهر مورد انتظار شماست.
وی افزود: دولت آنچه شما خواسته اید برای خرمشهر و آینده این شهر مطالعه و برنامه ریزی کرده است.
رییس جمهور به برخی درخواست های مردم این منطقه اشاره و اضافه کرد: صنعت باید به این منطقه بیآید و طرح فولاد به اتمام برسد و دولت این طرح ها را پی گیری خواهد کرد.
رئیس جمهور اشتغال را مهم‌ترین برنامه دولت دانست و گفت: در طول پنج ماه گذشته، قدم بسیار کوچکی از نظر آمار و ارقام برای اشتغال برداشته شده است.
روحانی افزود: باید برای اشتغال، محیط امن و آرامی ایجاد کنیم، امروز ایران آرام‌تر از گذشته است و شرایط برای توسعه آماده تر است.
رئیس جمهور به اجرایی شدن توافقنامه ژنو از چند روز دیگر اشاره کرد و گفت: با اجرای این توافق، تحریم از روی پتروشیمی، کشتیرانی، بیمه و صنعت خودرو برداشته می شود و این معنایش این است که شرایط کمی مناسب خواهد شد.

 روحانی افزود: البته بیکاری عظیم و نرخ آن تکان دهنده است اما باید در شرایط موجود همه، آستین‌ها را بالا بزنیم.
وی گفت: امروز خوزستان و خرمشهر امنی داریم و از نیروهای مسلح تشکر و سپاسگزاری می کنیم اما باید شیوه حفاظت و حراست از این استان و شهر تغییراتی به خود ببیند تا فعالیت مردم آزادانه‌تر شود و سواحل به سواحلی زیبا و مورد انتظار مردم تبدیل شود.
رئیس جمهور افزود: دولت مصمم است روابط را با کشورهای همسایه و منطقه تقویت کند، باید با همه این کشورها روابط بسیار خوبی داشته باشیم و اگر نقار و اشکالی با برخی وجود دارد دولت مصمم به رفع آنهاست.
روحانی گفت: در یک شرایط روابط سالم و نزدیک با کشورهای منطقه و همسایه می توانیم شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در کل خوزستان و منطقه به ویژه آبادان و خرمشهر باشیم.
رئیس جمهور در ادامه سخنانش در جمع مردم خرمشهر گفت: دولت به تنهایی نمی تواند مشکلات پیش رو را بردارد بلکه به عنایت مردم، لطف خدا و حمایت مقام معظم رهبری برای برداشتن این قدم مهم و بزرگ نیازمند است.
روحانی افزود: من به همه مسئولان، استاندار، فرمانداران و وزرای مربوط می گویم که باید به مشکلات مردم به ویژه مردم  خرمشهر توجه شود.
وی گفت: این دولت اگر به شما قولی داد پای قول خود ایستاده است و با همه توان آن را عملیاتی خواهد کرد.
روحانی افزود: دولت و رئیس جمهور به شعارها و قول‌های دوره انتخاباتی وفادار است و آنها را دنبال می کند.
رئیس جمهور گفت: گرچه سفر ما امروز پایان می یابد اما رابطه ما با شما دائم خواهد بود و ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: من از طریق وزرا، استاندار، فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان این رابطه مستمر را حفظ می کنم.
رئیس جمهور گفت: همه تصمیم هایی که در این سفر  گرفته شده و می شود عملیاتی خواهد شد و تاکید می کنم که این دولت تبعیض قومیتی را نخواهد پذیرفت و همه مردم ایران از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.
وی افزود: در فرصت های شغلی و مسائل اجتماعی میان زنان و مردان تفاوتی وجود ندارد و ما کشور را با وحدت، اتحاد، همدلی و انسجام آباد خواهیم کرد.
رئیس جمهور گفت: باید کینه ها را از دل بزداییم و دست وحدت و برادری به هم بدهیم و در کنار یکدیگر باشیم.
آقای روحانی افزود: براساس همه گزارش های رسیده در استان خوزستان وحدت، همدلی و انسجام وجود دارد و دولت می خواهد در طول سه سال آینده، قدم های بزرگی در زمینه توسعه کشاورزی استان بردارد.
رئیس جمهور زیر کشت قرار دادن 550 هزار هکتار اراضی استان خوزستان را یکی از این اقدامات دانست و گفت:‌ دولت منابع لازم را برای تحقق این امر آماده می کند.
روحانی از تصویب اجرای 129 طرح عمرانی در استان خوزستان خبر داد و افزود: امروز در زمینه مسئله آب معتقدیم که همه مردم استان باید از آب آشامیدنی سالم برخوردار شوند و نخستین قدم دولت در هفته آینده در این خصوص است و ادامه اقدامات دولت های گذشته درمورد اهواز اجرایی خواهد شد.
رئیس جمهور گفت: سال آینده نیز درباره آب شرب مردم آبادان و خرمشهر اقدام می شود.
وی مسئله فاضلاب را یکی دیگر از مسائل مردم استان خوزستان دانست و افزود: طرح فاضلاب اهواز سال آینده با اعتبار لازم اجرایی خواهد شد.
رئیس جمهور با بیان اینکه عصر امروز تصمیم نهایی درباره استان در شورای اداری گرفته می شود گفت: قرار است 33 طرح عمرانی قابل ملاحظه برای 27 شهرستان این استان به تصویب برسد که مبلغ اختصاص یافته برای طرح‌های عمرانی 593 میلیون یورو است.
رئیس جمهور گفت: دولت دست نیاز به سوی شما دراز می‌کند، همه با هم باید کشور را نه تنها در بخش اقتصادی، بلکه در بخش فرهنگی، بخش زیست محیطی و بخش امنیتی بسازیم.

 روحانی در جمع مردم خرمشهر افزود: امنیت و توسعه هم بر عهده شماست، از همه عشایر، از همه سران عشایر و قومیت ها می خواهم و تأکید می کنم همه به صحنه بیایید.
وی با بیان اینکه زمینه برای حضور همه در صحنه آماده است گفت: به مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و قومیت ها گفته ام که باز هم به این استان سفر کند، به مشکلات اقوام و عشایر توجه و مسائل و مشکلات آنها را حل و فصل کند.
روحانی افزود: دولت در خدمت شماست، ما خرمشهر را خرم و آبادان را آباد خواهیم کرد، هرگز نمی پسندیم که مردم خرمشهر خدای ناکرده خونین‌دل باشند، ما خواسته مردم خرمشهر و کل استان را دنبال خواهیم کرد.

حضور هیئت محترم همراه که متشکل از مشاورین ارشد رئیس جمهور بود عزم راسخ دولت را برای پیگیری و تحقق وعده های داده شده به دولت می باشد!


حضور ده ها هزار نفر از مردم عزیز خرمشهر که از ساعات اولیه صبح شروع شد و تا اوایل ظهر ادامه داشت نشان دهنده ی احترام این مردم عزیز به ریاست محترم جمهور بود!

 

 

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۲  |
 خوزستان سه شنبه میزبان رئیس دولت تدبیر و امید خواهد بود


خوزستان سه شنبه میزبان رئیس دولت تدبیر و امید خواهد بود

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان ،رئیس جمهور محترم روز سه شنبه در اولین سفر استانی میهمان خوزستانی ها خواهد بود.

استاندار خوزستان در آستانه این سفر با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور و مقام معظم رهبری گفت:مقام معظم رهبری به ریاست محترم جمهور فرموده اند سلام مرا به مردم خونگرم خوزستان برسانید و مطمئن هستم مردم خوزستان از شما استقبال خوبی بعمل خواهند آورد.
امروز 22دیماه استاندار خوزستان در جلسه شورای تامین خاطرنشان کرد:مردم خوزستان علاوه بر خصلت مهمان نوازی از نظر سیاسی هم مردم آگاهی هستند و کاملاً در جریان تحولات سیاسی بین المللی می باشند.لذا انتظار می رود در چنین شرایطی پرشورترین استقبال را از آقای رئیس جمهور بعمل آورند.
دکتر مقتدایی افزود:آقای رئیس جمهور ابراز کرده اند کسی را مجبور به استقبال نکرده و جایی را تعطیل نکنید و ما نیز طبق دستور ایشان عمل می کنیم هرچند نمی توان مانع از حضور مردمی شدکه با اختیار خودشان به استقبال می آیند.
وی گفت:اگر مردم خونگرم بختیاری ، عرب و دیگر اقوام به سبک و سنت خودشان از رئیس جمهور استقبال کنند موضوعی است که به خود مردم بستگی دارد.
قابل ذکر است که دکتر روحانی روز سه شنبه2ی ماه برای یک دیدار سه روزه وارد خوزستان  .می شوند

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در دوشنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۲  |
 دعوت امام جمعه خرمشهر به همکاری پس از استعفا!!؟؟
امام جمعه مستعفی و هم اکنون بازگردانده شده شهر عزیزمان پس از مدتها قهر و آشتی به منبر نماز جمعه برگشت و در خطبه هایش از "اهل قلم" دعوت کرد تا نظراتشان و انتقادات و راهکارهایشان را در رابطه با وضعیت خرمشهر به ایشان منتقل کنند تا بتواند در محضر رهبری عزیز مشکلات را گویاتر بیان کنند! وی همچنین از تشکیل یک تشکل مردمی برای هدایت و اتاق فکر خرمشهر خبر داده است!

همه مردم و تمام مسئولین عالی رتبه می دانند که مشکل اساسی  این شهر نبود مدیران و مسئولین کارآمد در این شهرستان است!

پست های اساسی شهرستان در اشغال افرادی منفعل و مجبور می باشد!

امام جمعه اگر واقعا قصدش و نیتش خدمت به خرمشهر است سعی بر گزینش و دعوت مدیران نخبه در سطح کشور را داشته باشد و نه استعفا و دیدار با مقام معظم رهبری!!

شکایت به رهبری یعنی نبود توان دولت و مجلس و تمامی قوا برای حل مشکلات خرمشهر!!!

آیا واقعا هیچ دولت و هیچ مجلسی برای خرمشهر بودجه کافی مصوب و اجرایی نکرد!!؟؟

آیا واقعا از مبداء مشکل وجود دارد و یا مشکل در مقصد است !!؟؟

نتایج دیدار با رهبری چیزی به جز توصیه ایشان به مسئولین و تذکرات ایشان که در گذشته هم بارها به مسئولین فرموده بودند: که به خرمشهر برسید واین از برپایی مراسمات مهمتر است. نخواهد بود!

امام جمعه محترم خرمشهر :

کشور سازو کار دارد! کشور تفکیک قوا دارد! قرار نیست با هر اتفاق خاطر رهبری از ناملایمات موجود در خرمشهر آزرده و مکدر شود!! قرار نیست چوب ندانم کاریهای مسئولین خرمشهر را متوجه بیت معظم رهبری کرد!!!

این حرکت در صورت انجام و نتیجه نگرفتن بعهده ی شخص امام جمعه است و تبعات آن نیز کاملا مشخص خواهد بود که فعلا از پیشگویی معذور هستم!

پیام کوچک و بسیار ضعیف حقیر به مردم عزیز شهرم این است که با توکل به خدا و توسل بی مثیل همیشگیشان نسبت به اهل بیت (ع) با تقویت روحیه مطالبه گری خود و اتکا به ولایتمداری تاریخیشان عزم خود را جهت آبادانی خرمشهر جزم نمایند و سعی بر انسجام و اشتراک داشته باشند نه افتراق!

وسلام علی من اتبع الهدی

وبلاگ طلوع حقیقت


|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در یکشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۲  |
 اطلاعیه (دوم) مشترک هیات محبین قمربنی هاشم (ع) و وبلاگ طلوع حقیقت
بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتي كُنتُم توعَدونَ

صدق الله العلی العظیم

ترجمه:

به یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!

همشهریان ولایتمدار شهرستان خرمشهر با عرض سلام و تحیت و تبریک بمناسبت حلول ماه ربیع الاول

با وجود تمامی هجمه ها و حملات و تخریبهای فراوان طیف بسیار کوچکی که خود را منتسب به فردی
می دانستند که در روزهای اخیر با استعفای خود و مواضع مبهم و نامشخص خود شهر عزیزمان را
آماج هجمات خود کرده بود و با بدنامی خود و نه خرمشهر عزیز سعی بر سواستفاده هایی برآمده بود
توانستیم از طریق همین پایگاه اطلاع رسانی محدود اعتراض خود و مجموعه ی بزرگ و قدیمی هیات
فرهنگی مذهبی قمربنی هاشم را به سمع و نظر شما شهروندان عزیز برسانیم والبته ناملایماتی
نیز شامل شد که الحمدلله خنثی شد و به همت آگاهی شما عزیزان تماما مشخص شد!
خرمشهر عزیز و قهرمان ما از زمان حملات استعمارگران بریتانیا و متفقین خائن تا سربازان بعثی عراق
هیچگاه به همت رزمندگان واقعی ما کمر شکست خم نکرد و جاودانه شد!!
گاه بعضی خواص و نخبگان مردود مرتب سعی برکارشکنی داشتند که با ولایتمداری این مردم خنثی میشد!
تمام و کمال حرف ما از ابتدای مخالفتمان این بود که استعفای امام جمعه و فرار بر قرار ایشان
حرکتی ضعیفانه و غیرمنطقی بود که تبعات منفی بسیاری را بهراه دارد!
دو دستگی عجیب و ترس از اظهار بیان مسئولین شهرمان بخصوص نماینده و شورای شهر در خفا و عیان
شهر را به ورطه ی بداخلاقی های سیاسی کشانده است!
اینجا جا دارد که باز از زحمات مسئولین امنیتی و انتظامی شهرمان که دائما درحال تلاش برای برقراری
امنیت برای کودکان و سالمندان و تمامی شهرواندنمان هستند تشکر نماییم
و این توهین شخص مستعفی را بشدت محکوم نماییم! اگر اینان (طبق رئوس عناوین استعفایتان)
"بی کفایت" هستند پس حتما دفتر شما و همکارانتان فقط کفایت دارند وبس!!؟؟
در مسجدجامع که علیه رزمایش ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر صحبت شد و گله از این شد
که چرا بسیج بجای حضور در تحصن های مسجدجامع در رزمایش بسر می برد
واقعا به کوته فکری و عدم آگاهی جناح مقابل ایمان پیدا کردیم!
گرچه علیه اشخاص و اعضای هیات قمربنی هاشم در تریبون مسجدجامع و در حضور مردم
صحبتهای فراوان شد اما ما هنوز بر اظهار نظرمان و شفاف سازی اصرار داریم!!
امیدواریم که مردم عزیز شهرمان با دید واقع گرایان و کاملا بی طرفانه بتوانند سره را از ناسره تشخیص
بدهند و با "بصیرت واقعی" (که مورد تایید رهبری عزیز است) ونه پوشالی قدرت تشخیص خود را بالا ببرند!

باتشکر وسپاس فراوان از توجه شما شهروند گرامی

والسلام علی من اتبع الهدی

هیات محبین قمربنی هاشم (ع) - وبلاگ طلوع حقیقت

 

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه دوازدهم دی ۱۳۹۲  |
 سالگر ارتحال آيت الله جمي گرامي باد
خداوند ايشان را رحمت كند و راهشان در كشورمان پايدار گردانند!


|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در شنبه هفتم دی ۱۳۹۲  |
 بدون شرح !!!

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در شنبه سی ام آذر ۱۳۹۲  |
 اتمام قهر و بازگشت امام جمعه مستعفي خرمشهر !!
طي سخنراني موسوي فر امام جمعه شهرستان خرمشهر در ميان مردم در مسجدجامع وي از تصميم خود مبني بر استعفا صرف نظر كرد و مجدد به دفتر خود بازگشت!

اين بار وي خبر ديدار با مقام معظم رهبري را به مردم (بلافاصله بعد از اربعين) بشارت داد!

ديروز صبح نيز تمامي بنرهاي حمايت از ايشان از سطح شهر جمع آوري شد!!؟؟

حال اينجا جاي سوال باقي مي ماند كه با بازگشت ايشان چه هزينه هايي متوجه مردم ما شد و چه امتيازهايي قرار است به مردم برسد و ده ها سوال بي جواب ديگر !!؟؟

حال كه مانور سياسي ايشان با تمام فراز نشيب ها در شهرستان پايان يافت و نتايج اين استعفا نيز تبعاتي را بدنبال خواهد داشت كه يا مثبت است و يا منفي!!

در حال حاضر امكان اظهار نظر وجود ندارد! بايد تامل كرد و ديد كه چه اتفاقاتي درحال وقوع است!

حال كه ايشان مجدد خود را توديع و معارفه كردند بايد ديد كه چه ها در پيش است!

هنوز بر انتقادات و راهكارها و پيشنهادات خود بر عملكرد ايشان استوار هستيم و بر انجام مناظره و شفاف سازي براي مردم عزيزمان تاكيد مي كنيم!

باشد كه منتقدين خود را به رسميت بشناسند و بجاي تخريب آنان به فكر چاره جويي و تبادل نظر با ايشان باشند!

(هيئت محبين قمربني هاشم - وبلاگ طلوع حقيقت)

السلام علي من اتبع الهدي|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲  |
 اطلاعيه مشترك وبلاگ طلوع حقيقت
در روز جمعه و بلا فاصله پس از تجمع كمتر از 200 نفري حاميان امام جمعه خرمشهر از سوي عبدالله بحراني مسئول حوزه علميه خرمشهر در مقابل مسجدجامع فراخوانده شدم كه پس از سوالات ايشان در خصوص مواضعمان به يكبار هتاكي ها و توهين ها از جهات مختلف عليه ما شروع شد و ايشان محل را ترك كرد و حتي حاضر به پاسخ نشدند چه خودشان و چه همراهانشان! بعد از آن همه هتاكي و توهينها ما در مقابل مسجد مانديم اما تك تك آن افرادي را كه به مناظره دعوت نموديم محل را ترك كردند!!

امام جمعه خرمشهر با استعفاي خود نه تنها توهين بزرگي را به مردم خرمشهر نمودند بلكه طعمه بسيار خوبي براي رسانه هاي ضدانقلاب شده اند ! شبكه هاي غربي با پوشش اين استعفا و بهره برداري هاي مختلف از اين استعفا متاسفانه چهره ولايي و انقلابي مردم را خدشه دار نمودند!!

حاميان استعفا با اتكا به عدم كفايت تمام مسئولين پا به عرصه گذاشته اند وحال اين سوال اينجا مطرح مي شود كه آيا نهادهاي ارزشمندي همچون سپاه نيروي انتظامي و ادرات امنيتي شهرستان كه در طول شبانه روز در حال خدمت به مردم هستند بي كفايتند؟؟؟!!!

اگر باورتان نمي شود به درب مسجدجامع برويد و اطلاعيه ها را بخوانيد!!

چه كسي با عدم بصيرت و بهتر بگويم عدم كفايت در حال آب ريختن به آسياب دشمن است!!؟؟

انتقادات فرهنگي به ايشان بماند زيرا به ما مرتب تهمت شخصي بودن انتقادات وارد مي كنند!!

اگر تريبون مخالفين را به رسميت نمي شناسيد و بنرهاي مخالفين خود را سريعا از سطح شهر جمع مي كنيد چگونه ادعاي مردمي بودنتان و تحمل مخالفتان مي شود!!؟؟

پس بزرگترين دغدغه مقام معظم رهبري در خصوص حفظ كرسي هاي آزاد انديشي چه مي شود!!؟؟

مرتبا عليه ما با تريبون هاي مختلف بحث مي شود و ما قادر به پاسخگويي نيستيم اما!!؟؟

از همين موضع بسيار كوچك در قبال مردم عزيزمان اعلام مي كنيم كه همراه با دلسوزي هاي مجدانه ي خود از منويات امام و رهبري معظم و شهداي مظلوممان از حق خود كوتاه نمي آييم و در اظهار نظر خود نادم نيستيم و هرگز در مقابل ناحق سكوت نخواهيم كرد!

از دولت محترم و جناب حجت الاسلام تقوي خواهشمنديم كه در اسرع وقت به اين مقوله رسيدگي نمايند و نتيجه را به مردم عزيز و ولايتمدار خرمشهر اطلاع بدهند!

و در انتها ياد آور مي شوم كه جناب آقاي موسوي فر امام جمعه مستعفي عزيز!!

اينجا يادگار بزرگ جمي ها و جهان آرا هاست كه علي رغم تمامي مشكلات شهرهاي خود در كنار مردم ماندند

وهرگز شهرشان را ترك نكردند!

حسبنا الله و نعم الوكيل نعم المولي و نعم النصير

 

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲  |
 نام و نشان جمی ها هنوز پاک نشده است ...

خداوند روح پر فتوح مرحوم آشیخ غلامحسین جمی را غریق رحمت گرداند!

ایشان نماد و اسوه ای بی همتا برای تمامی ائمه جمعه هستند!

در زیر بمب و خمپاره و آتش دشمن لحظه ای منبر نماز جمعه را رها نکردند!

همزمان با وجود عناصر و مسئولین بعضا ضدانقلاب جبهه ی انقلاب را رها نکردند و با ایستادگی ناتمام خود جلوه ای از ایثار را به یادگار گذاردند!

رها کردن منبر مقدس نماز جمعه این روزها تبدیل به بازی های

سیاسی شده است! حیطه بندی وظایف متاسفانه مشخص نمی

باشد و هرکس ساز خودش را می زند! اگر قرار باشد امنیت روانی

شهروندان عزیزمان را بر سر هر  اختلافی بین مسئولان اینگونه بر هم

بریزیم دیگر نشانی از نظم و انظباط اجتماعی در جامعه وجود نخواهد

داشت! فرار بر قرار این روزها پیشی گرفته است و با خط دادن و

تهییج احساسات به مردم از خارج شهرستان سعی بر امتیاز گیری

دارند! 

اگر قرار باشد هر امام جمعه ای در کشور بخاطر حرف شنوی نداشتن

از مسئولان استعفا بدهد دیگر باید شاهد استعفای کلی امامان

جمعه سراسر کشور بشیم! ضمنا در نظام اداری کشور قرار نیست

فرمانداران و نمایندگان شهرستان ها گوش به فرمان اطاعت از امامان

جمعه باشند!

هر مدیری در مقابل مدیر مافوق خود پاسخگو است و البته در موارد

کثیری هم به مردم و سایر مدیران!

در آینده ای نه چندان دور انتقادات فرهنگی برخی از مجموعه های فرهنگی و مذهبی شهر را در این خصوص به شما  دوستان عزیز دقیقا اطلاع خواهم داد

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در جمعه بیست و دوم آذر ۱۳۹۲  |
 امام جمعه خرمشهر استعفا داد !
علت این استعفا بی کفایتی مدیران شهرستان اعلام شده است.

ما از این استعفا استقبال می کنیم و برای ایشون آرزوی موفقیت میکنیم !

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲  |
 دانشجو نباید سیب زمینی باشد!
سالگرد شهادت دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در آذرماه  1332 و روز دانشجو گرامی باد!

امروز در سال 88 خاطره ای سنگینی را برایم تداعی می کند که از گفتنش معذورم و فقط به گرامیداشت این

روز عزیز دست پر توان تمام دانشجویان عزیز این مرز بوم را می فشارم و برای تمام آنها بخصوص دانشجویان

مشروطی آرزوی توفیق روز افزون دارم :)

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲  |
 پست هایی که در خرمشهر, میان زمین و آسمان مانده اند!؟
شهردار , فرماندار , نماینده مجلس , شورای شهر و ....

در بروکراسی (نظام اداری) اینها کلیدی ترین پست های اجرایی در یک شهرستان می باشند!!

و البته فرماندهی سپاه و ناجا و سایر ادارات امنیتی که البته کلیدی هستند, اما وظیفه ی اصلیشان کار اجرایی

نیست!!

حالا بعد از مدتی از انتخاب آیت خدایی و نازل آسمان هفتم جناب آقای "حویزاوی" باید منتظر شاهکار های جدید

 ایشان در شهر باشیم!

من واقعا نمی دانم و قاصرم از بیان که آخر چگونه یک فرد آزموده و بدسابقه در گذشته (فقط بایک رای

مخالف!!!) مجدد برای مسند شهرداری از سوی شورای شهر انتخاب می شود و هیچ کس هم هیچ اعتراضی

ندارد!!!؟؟

متاسفانه شنیده شده که امام جمعه محترم بجای تلطیف وضعیت سیاسی شهرستان و اعطای حق تحقیق و

تفحص به شورای شهر , مدام در خطبه های نمازجمعه به انتخاب سریع شهردار از سوی شورا فشار آورده است!

اگر دفتر ایشان جوابی برای این مورد دارد با آغوش باز استقبال می کنیم!!

حالا از طرفی تند روی های بی جهت نمایندمان در مجلس کفایت نمی کند و کنون باید منتظر ابرشاهکار شورای

منتخب شهرمان باشیم!!

خبری هم از تشکل های مدنی و مذهبی برای شفاف سازی و جلوگیری از بروز خطا و اشتباه جبران ناپذیر وجود

ندارد!!

البته وجود دارد !! مثلا هیئت تشریفاتی رزمندگان اسلام شهرمان که مرتب درگیر مسائل حاشیه ای است و بس

که امیدواریم با حضور استاد امینی صدر (گلک) تغییر مثبتی را در روند فعالیت این نهاد شاهد باشیم!!

 

خدایا چنان کن سرانجام کار  ......   تو خشنود باشی وما رستگار

 

 

 

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در جمعه سوم آبان ۱۳۹۲  |
 اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند شد
محمد فروزنده . علی شمخانی . عبدالله کعبی . محمد مخبر دزفولی بعنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند.

http://arvandfreezone.com/images/phocagallery/gallery-abyar-e7a4/thumbs/phoca_thumb_l_img_7208.jpg

با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند» منصوب و با حضور محمد علی نجفی مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و عبدالله کعبی عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند مراسم آغاز به کار اسماعیل زمانی در منطقه آزاد اروند برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ، در حکم "اکبر ترکان" خطاب به "اسماعیل زمانی" آمده است: به استناد ماده (6) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و با توجه به تفویض اختیار ریاست جمهوری و نظر به سوابق و تجربیات جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان "رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اروند" منصوب میشوید.

در ادامه حکم دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آمده است: تلاش برای آبادانی شهرهای خرمشهر و آبادان، دو قطعه ارزشمند از خاک میهن اسلامی که هنوز زخم های ناشی از جنگ تحمیلی و دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر پیکر خود دارد و بهره مندی مردم شریف این دو شهر از حضور در محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی، توسعه زیرساخت های منطقه، فراهم آوردن زمینه جذب سرمایه های داخلی و خارجی، افزایش توانمندی تولیدی و صادراتی و حضور فعالانه در بازارهای جهانی و منطقه ای و گسترش مبادلات با کشورهای همسایه از مهم ترین مسئولیت هایی است که انتظار می رود با بهره مندی از توانایی های اعضاء هیأت مدیره و منابع انسانی سازمان و در هماهنگی با دبیرخانه شورای هماهنگی، برای انجام آن مساعی لازم را معمول دارید.

همچنین اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در احکام جداگانه ای، عضویت اعضاء جدید هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند را ابلاغ کرد..

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۲  |
 دکتر عبدالحسین مقتدایی استاندار خوزستان شد!
ایشان دو دوره نمایندگی مردم آبادان را در مجلس شورای اسلامی عهده دار بودند!

انشاءالله که موفق باشند

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲  |
  استاد ناصر امینی صدر (گلک) نائب رئیس هیئت مدیره هیات رزمندگان اسلام خرمشهر شدند!
بنام خدا

استاد گرامی جناب آقای امینی صدر

سلام علیکم

انتخاب حضرتعالی را به عنوان  نائب رئیس هیئت مدیره هیات رزمندگان اسلام شهرستان خرمشهر تبریک عرض می نمایم و از خداوند منان برای شما توفیق روز افزون و بهمراه تغییرات اساسی و فعالیت عملی این مجموعه را که سالیان سال فقط از نامش استفاده می شد آرزومندم

موفق و سربلند باشید

احمدرضا سعیدزاده

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در دوشنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۲  |
 آزموده را آزمودن خطاست...
با سلام خدمت تمامی همشهریان عزیزم و پوزش به دلیل عدم بروزسانی وبلاگ که البته مهمترین خبر اخیر این روزها را که به سمع و نظر شما عزیزان در خرمشهر هم رسیده است انتخاب حویزاوی به شهرداری شهرمان می باشد!

جای تعجب دارد که این ترکیب جدید شورا چگونه حویزاوی را که در دور دوم شورای خرمشهر انتخاب شد برای شهر چه کرد که الان  مجدد برای تصدی شهرداری خرمشهر انتخاب شده است!!

وای بر شورای جدید خرمشهر!! والله که با این انتخاب نا بجایتان فردی را انتخاب نمودید که در گذشته شهر را به ورطه ی سقوط کشانده بود و حالا دوباره باید شاهد امثال ایشان باشیم!!؟؟

آقای عبد سامری شما کجا هستید!!؟؟ اگر کارتهای زرد و قرمز و سایر اخطارهای لاریجانی و باهنر در حقتان تمام شده است چشمتان را باز بکنید و دست گل شورایتان را تحویل بگیرید!!

در احوالات آقای شهردار جدید حتما مطالبی در آینده نزدیک نشر خواهم کرد...

 

 

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در چهارشنبه دهم مهر ۱۳۹۲  |
 به مناسبت هفتمین سالگرد ارتحال علامه سیدعلی عدنانی
امسال همراه دوستانم توفیق شرکت در مراسم شهادت امام صادق (ع) وهمچنین مرحوم علامه عدنانی رو پیدا کردیم!

که الحمدلله با استقبال پرشور مردم خرمشهر آن هم در این گرمای طاقت فرسای این روزهای خرمشهر برپاشد!

فرزندان ایشان جهت تشکر وقدردانی از حضور مردم و مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند!

واقعا حیف است که نامی از ایشان در میدان ها و خیابان های شهر وجود ندارد! حتی شده به عنوان یادبود از مقام ایشان باید به فکر بود!

امیدواریم که سال آینده شاهد رونمایی از کتابی و یا مستندی به نام و خاطره ایشان باشیم تا مردم عزیزمان و خصوصا نسل جدید بیشتر با زوایای اخلاقی و معرفتی و علمی ایشان آشنا شوند!


|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲  |
 فراخوان سایت "مطالبات جنگ زدگان" از جنگ زدگان ایرانی سراسر دنیا

فراخوان


پيرو استقبال نسبي رزمندگان و جنگزدگان ساكن سراسر كشور و اعلام همكاري بسياري از سايت هاي دلسوز و ديگر فعالان سايبري و مدني، كار اطلاع رساني تومار سراسري مطالبات اقشار يادشده و اخذ امضاي ايشان، به زودي آغاز و تا قبل از هفته جنگ سال جاري به پايان خواهد رسيد.

با توجه به كوتاهي فرصت، دو فهرست جداگانه از مهمترين مطالبات هر دو قشر، كه در دوران جنگ تحميلي عراق به هر علت (از جمله نداشتن تشكل، رسانه، مدافع و نماينده و همچنين گرفتاري، پراكندگي جغرافيايي محل سكونت آنان،...) پيگيري يا رسيدگي نشد، در زير به استحضار شما مي رسد تا اصلاحات پيشنهادي خودتان را در ميان بگذاريد. به اميد آن كه تومار يادشده، ملاحظات اكثريت خادمان، قربانيان و آسيب ديدگان جنگ هشت ساله را تأمين سازد.

نام برخي از همراهان در ستون پيوندهاي وبگاه «بازماندگان» لينك شده است و نام و نشان همه همراهان، در همين وبگاه اطلاع رساني خواهد شد. چنان چه داوطلب پشتيباني (اجرايي - رسانه اي) يا هر گونه همراهي در تهيه اين تومار هستيد اعلام فرماييد. با سپاس از اين كه فعالان مدني حقوق رزمندگان مظلوم و جنگزدگان محروم را ياري مي دهيد.

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
veb: toomar92.blogfa.com
Veb: bazmandegan.blogfa.com
E.mail: soltanifar{underline}editor@yahoo.com


مطالبات رزمندگان


لطفاً پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين پيش نويس از رزمندگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي فرماييد


۱ - رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی از نخستین روز اعزام یا حضور در جبهه ها٬ صرف نظر از آن که اکنون شاغل٬ بازنشسته یا بیکار باشند٬ باید از حقوق و مزایای حالت اشتغال به صورت مادام العمر برخوردار شوند و حقوق ایام ماسبق ایشان نیز بر پایه سال اجرای قانون (به روز) باید محاسبه و اعمال شود.

۲ - همه رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی٬ از تاریخ نخستین اعزام یا حضور در جبهه ها باید رایگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و این بیمه باید مادام العمر باشد و کل حق بیمه های پرداخت شده توسط ایشان از روز یادشده تا کنون٬ باز پس داده شود.

۳ - در صورت فوت هر یک از رزمندگان٬ افراد تحت تکفل وی باید از شرایط معادل شاهد برخوردار شوند.

۴ - همه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان یا جانبازانی که گرفتار نقصان مدارک (صورت سانحه و...) هستند و تکمیل پرونده آنان به هر علت معطل است باید بدون کارشکنی و بهانه گیری و بی معطلی٬ تحت پوشش قرار گیرند.

۵ - هر رزمنده اي در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود در صورتي كه تحت پوشش و رسيدگي مثبت بيمه ها نباشد باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود.

۶ - همه رزمندگان با هر مدت سابقه حضور در مناطق جنگي بايد مادام العمر از خدمات درماني و امكانات دارويي رايگان توسط يگان اعزام كننده برخوردار باشند.

۷ - رزمندگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۸ - درصد متناسبی از کرسی های عضویت شورای شهر در شهرهای جنگی سابق باید سهمیه ثابت رزمندگان بومی همان شهرها باشد.

۹ - درصد متناسبی از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای هر استان باید به رزمندگان بومي و فرزندان آنان اختصاص یابد.

۱۰ - همه رزمندگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.

۱۱- حداکثر خدمات و تسهیلاتی که تا کنون به هر یک از ایثارگران ارائه شده از این پس باید برای همه ایثارگران (از جمله رزمندگان) منظور شود.

۱۲ - همه قوانین حمایتی ایثارگران که مصوب شده اما معطل هستند بدون بهانه باید فوری به اجرا درآیند.

۱۳ - بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت هیأت امنایی اداره شود و امنای آن هر دو سال یک بار با رای همه ایثارگران (به ويژه رزمندگان) و خانواده های شاهد سراسر کشور یا نمایندگان آنان انتخاب و رییس بنیاد نیز با موافقت هیأت امنا تعیین و منصوب شود.

۱۴ - به علت نارضایتی گسترده رزمندگان و گزارش های آنان مبنی بر وجود بی عدالتی در خدمات بنیاد امور ایثارگران طی هشت سال گذشته٬ یکایک پرونده های مفتوحه جانبازی در مدت مذکور باید توسط هیأتی مستقل با اختیارات تام٬ بازنگری شود.

۱۵ - سهام و مديريت شرکت ها و مؤسسات اقتصادی متعلق به بنیاد شهید (در اختیار سازمان کوثر یا...) باید به ایثارگران و خانواده های شاهد واگذار شود.

۱۶ -  همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق یابد. 

۱۷ -  تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق بازماندگان جنگ تحميلي با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است.


مطالبات جنگزدگان


لطفاً پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين پيش نويس از جنگزدگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي فرماييد

۱ - مستمري مصوب بابت جنگزدگی رسمی (از روز آغاز مهاجرت تا پس از پایان جنگ و تاریخی که بازگشت مهاجران به شهرها٬ روستاها و مناطق جنگی رسماً بلامانع اعلام شد) باید به خانواده های جنگزده اي كه به هر علت از آن محروم بودند پرداخت شود.

۲ - هر جنگزده ای که در مدت رسمی مهاجرت اجباری٬ به هر علتی و در هر جایی فوت کرده باشد٬ بازماندگان وی باید از حقوق و مزایای معادل شاهد برخوردار شوند.

۳ - هر یک از شهروندان جنگزده که طی مدت رسمی جنگزدگی٬ به هر علتی و در هر جایی دچار سانحه منجر به معلولیت (نقص عضو) یا بیماری مزمن (سرطان و...) شده باشد باید از حقوق و مزایای معادل جانباز برخوردار شود و در صورت فوت نیز بازماندگانش تحت پوشش معادل شاهد قرار گیرند.

۴ - جنگزدگان بازگشته به مناطق جنگی سابق یا دیگر ساكنان آن مناطق و ساير شهروندان به هر علتی دچار سانحه یا آلودگی (شیمیایی و...) ناشی از تماس با آثار جنگی برجای مانده (سازه ها٬ آلات٬ ادوات و مهمات) شوند٬ خود یا بازماندگان آنان باید بدون قيد و شرط از حقوق و مزایای معادل (شهید یا جانباز) برخوردار شوند.

۵ - هر شهروند (نظامی یا غیر نظامی) که به هر علتی متأثر یا ناشی از جنگ (در مناطق جنگی یا غیر جنگی)٬ در زمان جنگ یا پس از آن فوت کرده یا ناپدید شده باشد٬ بازماندگانش باید از حقوق و مزایای معادل شاهد بهره مند شوند.

۶ - هر جنگزده ای (متولدان مدت مهاجرت رسمی یا قبل از آن) در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود و در صورت فوت نیز خانواده اش از شرایط شاهد برخوردار شوند.

۷ - مدت مهاجرت اجباری باید به سابقه بیمه یا خدمت جنگزدگان افزوده شود و در صورتی که هر یک از آنان بازنشسته شده باشد٬ سهم بیمه پرداختی معادل آن مدت باید به وی باز پس داده شود.

۸ - کل هزینه خریداری یک دست کامل لوازم خانگی (با نرخ های امروز٬ برابر با ۱۵ میلیون تومان) به عنوان غرامت جبرانی اثاث از دست رفته طی جنگ٬ باید به هر خانواده جنگزده پرداخت شود.

۹ - فرزندان ذکور جنگزدگان (فرزندان جنگزدگان متولد مدت مهاجرت اجباری یا پیش از آن) باید از خدمت اجباری سربازی معاف بشوند زیرا آنان سنگین ترین هزینه های کشور٬ انقلاب و جنگ را متقبل و متحمل شده اند و هیچ گونه بدهی به ایران و انقلاب و نظام ندارند.

۱۰ - جنگزدگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۱۱ -
درصد متناسبي از کرسی های عضویت شوراهای شهر در شهرهای جنگی باید سهمیه ثابت جنگزدگان و ایثارگران بومی همان شهرها باشد.

۱۲ -
درصد متناسبي از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای استان های جنگی سابق باید به ایثارگران و جنگزدگان و فرزندان آنان اختصاص یابد.

۱۳ -
به منظور برخورداری از امکانات٬ خدمات٬ معافیت و تخفیفات خاص٬ باید برای همه جنگزدگان٬ کارت شناسایی ویژه (همچون کارت های منزلت یا ایثار) صادر شود.

۱۴ -
جنگزدگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.

۱۵ -
جنگزدگان و فرزندانشان برای جبران بازماندگی های تحصیلی باید بتوانند از خدمات مدارس ایثارگران و تسهیلات کنکور (سهمیه ورودی دانشگاه) استفاده کنند.

۱۶ -
برای رسیدگی به امور و حقوق جنگزدگان و دیگر کسانی که پس از پایان جنگ دچار خسارات جانی و مالی ناشی از جنگ یا آثار آن شده اند باید بنیاد آسیب دیدگان جنگ تأسیس یا معاونتی با این مأموریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شود.

۱۷ -
همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق يابد.

۱۸ - تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق بازماندگان جنگ تحميلي با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است.

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۲  |
 شهادت مولای متقیان حضرت حیدر کرار تسلیت باد
السلام علیک یا علی بن ابی طالب

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در سه شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۲  |
 گزارش تکان دهنده شیعه آنلاین از خوزستان
2500 ايراني در اهواز وهابي شدند! 

آل سعود با پرداخت بودجه چند صد ميليون دلاري به برخي جدايي طلبان و ضد انقلاب ها، شبکه ماهواره اي "الأحواز" را راه اندازي کرده که محور برنامه هايش سياسي و ديني است.
به گزارش شيعه آنلاين، چند سالي است که سازمان اطلاعات و امنيت رژيم وهابي آل سعود، با سرمايه گذاري گسترده در مناطق سني نشين جمهوري اسلامي ايران به ويژه در جنوب کشور،‌ تلاش دارد نفوذ خود در اين مناطق را افزايش دهد.

گفتني است اين سرمايه گذاري دستگاه امنيتي سعودي در راستاي نشر و گسترش انديشه انحرافي فرقه ضاله وهابيت صورت مي گيرد.

بر همين اساس آمار موجود حکايت از آن دارد که از ابتداي سال 1392 تاکنون که حدود چهار ماه مي گذرد، نزديک به 2500 ايراني تنها در شهر اهواز و حومه آن در استان خوزستان، پيرو فرقه ضاله وهابيت شده اند.

شايان ذکر است علاوه بر سرمايه گذاري مستقيم سازمان اطلاعات و امنيت رژيم سعودي در ايران،‌ آل سعود با پرداخت بودجه چند صد ميليون دلاري به برخي جدايي طلبان و ضد انقلاب ها، شبکه ماهواره اي "الأحواز" را راه اندازي کرده که محور برنامه هايش سياسي و ديني است.

اين شبکه ماهواره اي در بخش سياسي براي جدايي استان خوزستان از خاک ايران و تأسيس کشور جديدي به نام "عربستان" تلاش مي کند. اما در بخش ديني،‌ شبکه "الأحواز" به تبليغ انديشه هاي وهابيت مي پردازد.

گفتني است، همانطور که در تصوير نيز ديده مي شود، اين جدايي طلبان براي خود پرچمي نيز ايجاد کرده و براي بر هم زدن ثبات و امنيت ايران تلاش مي کنند.

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲  |
 احتمال وزارت بیژن ذوالفقار نسب در دولت روحانی

با قوی تر شدن احتمال وزارت بیژن ذوالفقار نسب در دولت روحانی برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران باید شاهد یک وزیر  سنی مذهب در کابینه دولت باشیم!!

شايد مذهب فردي که قرار است متصدي پست وزارت ورزش و جوانان شود، از اهميت زيادي برخوردار نباشد اما اکنون اين پرسش مطرح مي شود که آيا در دولت هاي بعدي نيز اهل سنت قرار است پست و وزارتخانه هاي کليدي تري را تحويل بگيرند؟! 

و آيا اين احتمال وجود دارد که در دولت هاي بعد از ديگر اقليت هاي ديني و مذهبي موجود در کشورمان مانند مسيحيان، يهوديان، زرتشتي هاي و غيره نيز در کابينه استفاده شود؟!

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲  |
 ثبت هشتاد تخلف در بنياد شهيد و امورايثارگران

نتيجه تحقيق و تفحص:

ثبت هشتاد تخلف در بنياد شهيد و امورايثارگران
حيف و ميل در بنياد محرز است
نايب‌رئيس کميته تحقيق و تفحص از بنياد شهيد و امور ايثارگران در مجلس، از ثبت 80 تخلف در تفحص از اين بنياد خبر داد و گفت: دست‌اندازي و تضييع حقوق بيت‌المال در بنياد شهيد محرز است.
غلامعلي جعفرزاده ايمن‌آبادي نماينده مردم رشت در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران در خصوص آخرين وضعيت تحقيق و تفحص از بنياد شهيد و امور ايثارگران در مجلس، اظهار داشت: با توجه به شكايت‌هاي متعدد خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران از بنياد شهيد، تعدادي از نمايندگان مجلس صلاح ديدند كه تحقيق و تفحصي را در اين بنياد انجام دهند تا شفاف‌سازي در وظايف و مسئوليت‌هاي اين نهاد در بخش‌هاي مختلف از جمله درمان جانبازان و ايثارگران و مسايل مالي بنياد و شركت‌هاي وابسته به بنياد از جمله بانك دي، شركت شاهد و غيره صورت گيرد. 
وي در ادامه با بيان اينکه تا کنون 80 تخلف محرز از بنياد شهيد و امور ايثارگران ثبت شده است، افزود: همچنين حجم گسترده‌اي از اسناد از سوي ايثارگران، کارمندان و مديران بنياد شهيد در اختيار هيئت تحقيق و تفحص قرار گرفته که نتيجه بررسي‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
نايب‌رئيس کميته تحقيق و تفحص از بنياد شهيد با تاکيد بر اينکه دست‌اندازي و تضييع حقوق بيت‌المال در اين بنياد محرز است، تصريح کرد: تا کنون ايثارگران و کارمندان بنياد شهيد با کميته تحقيق و تفحص بسيار خوب همکاري کردند و ما گمان نمي‌کرديم که مجموعه بنياد شهيد به اين نسبت از عملکرد مديران ارشد خود ناراضي باشند و اسناد متقني از قانون‌شکني‌ها و تخلفات مديران در اختيار اين کميته قرار دهند.
وي در پايان خاطر نشان ساخت: احکام اعضاي هيئت‌ تحقيق و تفحص از سوي رئيس مجلس صادر شده  و کميته‌هاي تخصصي نيز شکل گرفته است.
كدخبر: 4471478  -  تاريخ انتشار: 28 تيرماه 1392

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲  |
 نامه و درخواست دوست عزیزمان جناب سلطانی (قسمت دوم)
بنام خدا

(نظرخواهي از ايثارگران)

مدير معزز سايت طلوع حقيقت   
جناب آقاي سعيدزاده  

با سلام؛
پيرو استقبال نسبي ايثارگران سراسر كشور و اعلام همكاري بسياري از سايت هاي خبري دلسوز و ديگر فعالان سايبري و مدني، كار اخذ امضاي ايثارگران به منظور تهيه تومار سراسري مطالبات قشري، بلافاصله پس از عيد فطر آغاز و تا قبل از هفته جنگ سال جاري (سي و يكم شهريور تا ششم مهرماه) به پايان خواهد رسيد.
بنا بر اين با توجه به كوتاهي فرصت، فهرست تفكيكي مهمترين مطالبات رزمندگان (كه در لايحه حمايت از ايثارگران منظور نشد) براي آخرين بار به حضورتان ارسال مي شود تا تغييرات (اضافات - اصلاحات) پيشنهادي خودتان را در ميان بگذاريد.
نظر شما را مغتنم مي دانم و اميدوارم كه تومار يادشده، ملاحظات اكثريت خادمان، قربانيان و آسيب ديدگان جنگ هشت ساله را تأمين سازد.
خواهشمندم پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين فهرست به هر روشي كه صلاح مي دانيد از رزمندگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي بفرماييد.
پيشاپيش، از اين كه فعالان مدني پيگير حقوق رزمندگان مظلوم را ياري مي دهيد سپاسگزارم.

مهمترین مطالبات رزمندگان:

۱ - رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی از نخستین روز اعزام یا حضور در جبهه ها٬ صرف نظر از آن که اکنون شاغل٬ بازنشسته یا بیکار باشند٬ باید از حقوق و مزایای حالت اشتغال به صورت مادام العمر برخوردار شوند و حقوق ایام ماسبق ایشان نیز بر پایه سال اجرای قانون (به روز) باید محاسبه و اعمال شود.

۲ - همه رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی٬ از تاریخ نخستین اعزام یا حضور در جبهه ها باید رایگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و این بیمه باید مادام العمر باشد و کل حق بیمه های پرداخت شده توسط ایشان از روز یادشده تا کنون٬ باز پس داده شود.

۳ - در صورت فوت هر یک از جانبازان و رزمندگان٬ افراد تحت تکفل وی باید از شرایط معادل شاهد برخوردار شوند.

۴ - همه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان یا جانبازانی که گرفتار نقصان مدارک (صورت سانحه و...) هستند و تکمیل پرونده آنان به علت قصور بنیاد امور ايثارگران و بي تفاوتي مجلس و مجمع تشخیص مصلحت٬ معطل مانده است باید بدون کارشکنی و بهانه گیری و بی معطلی٬ تحت پوشش قرار گیرند.

۵ - هر رزمنده اي در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود در صورتي كه تحت پوشش و رسيدگي مثبت بيمه ها نباشد باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود.

۶ - رزمندگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۷ - نیمی از کرسی های عضویت شورای شهر در شهرهای جنگی سابق باید سهمیه ثابت ایثارگران و جنگزدگان بومی همان شهرها باشد.

۸ - نیمی از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای استان های جنگی سابق باید به ایثارگران و جنگزدگان بومي و فرزندان آنان اختصاص یابد تا از مهاجرت استاني ايشان جلوگيري شود.

۹ - همه ایثارگران و جنگزدگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.
۱۰- حداکثر خدمات و تسهیلاتی که تا کنون به هر یک از ایثارگران ارائه شده از این پس باید برای همه ایثارگران منظور شود.
۱۱ - همه قوانین حمایتی ایثارگران که مصوب شده اما معطل هستند بدون بهانه باید فوری به اجرا درآیند.

۱۲ - بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت هیأت امنایی اداره شود و امنای آن هر دو سال یک بار با رای همه ایثارگران و خانواده های شاهد سراسر کشور یا نمایندگان آنان انتخاب و رییس بنیاد نیز با موافقت هیأت امنا تعیین و منصوب شود.

۱۳ - به علت نارضایتی گسترده ایثارگران و گزارش های آنان مبنی بر وجود بی عدالتی در خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران طی هشت سال گذشته٬ یکایک پرونده های مفتوحه شاهد و جانبازی در مدت مذکور باید توسط هیأتی مستقل با اختیارات تام٬ بازنگری شود. 

۱۴ - سهام شرکت ها و مؤسسات اقتصادی متعلق به بنیاد شهید (در اختیار سازمان کوثر یا...) باید به ایثارگران و خانواده های شاهد واگذار شود.

۱۵ -  همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق یابد.  
۱۶ -  تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق ایثارگران و جنگزدگان با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است
.
۲۶ تيرماه ۱۳۹۲
هوشیار سلطانی فر

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
Veb: bazmandegan.blogfa.com
E.mail: soltanifar{underline}editor@yahoo.com  
|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲  |
 نامه و درخواست دوست عزیزمان جناب سلطانی (قسمت اول)
با نام خدا

جناب آقاي سعيدزاده
مدیر دردآشنای وبگاه 

با سلام و احترام؛

استحضار دارید که تنوع یا تکراری و جزیره ای بودن بسیاری از موارد مطالباتی ویژه ایثارگران و آسیب دیدگان جنگ تحمیلی٬ باعث چندصدایی٬ ضعف٬ پراکندگی٬ نومیدی٬ سکوت یا انصراف بیشتر آنان و حتی موجب کاهش تأثیر رسانه های پیگیر خواست های بر حق ایشان شده و نتیجتاً دستآوردهای فعالان مدنی حقوق خادمان و قربانیان جنگ را ناچیز یا راه آنان را دشوار و مقصد را بعید ساخته است.

این کاستی تأسف بار در حالی است که به علت مرور زمان (گذشت ۳۳ سال از آغاز و ۲۵ سال از پایان جنگ و البته شرایط ویژه و فرساینده افراد بازمانده) و قصور مسؤولان ذی ربط٬ اکثریت بازماندگان جنگ به سن کهولت و ازکارافتادگی رسیده یا در آستانه آن قرار دارند و ضرورت رسیدگی جدی به وضعیت و حقوق آنان از مرز هشدار عبور کرده است.

بنا بر این و پیرو پیشنهاد و خواست شماری از یادشدگان و دلسوزان فوریت دارد که با اتکا به مطالعات موجود (تحقیقات میدانی٬ نظرخواهی ها٬ گزارش های رسانه ها٬ مکاتبات٬ رایزنی ها و کارشناسی های انجام شده) یک تومار سراسری شامل فهرستی فراگیر از مهمترین مطالبات برآورده نشده قدیم (معوق - مسکوت) و جدید (مطرح شده یا نشده) این اقشار مظلوم و عمدتاً محروم تهیه و اطلاع رسانی و پیگیری شود.

چنان چه آن رسانه کارآ و توانمند٬ تولیت خواستگاهی (دبیرخانه ای) یا دست کم پشتیبانی رسانه ای این خدمت ماندگار و کارساز را بپذیرد٬ این جانب کار اخذ امضای حداقل ۵۰۰ هزار تن از ایثارگران و جنگزدگان سراسر کشور را متقبل می شوم و آن را ظرف مدت دو ماه به انجام می رسانم.

امید است با همت صاحبان رسانه٬ از این پس با طرح مطالبات بازماندگان جنگ در چهارچوب قشری و بدون شعار و شعارزدگی٬ تحقق جامع و سامانمند خواست های حداقلی این جامعه بزرگ و حقدار -اما فراموش شده- آغاز شود و با پیگیری قاطع به سرانجامی رضایت بخش برسد.

همچنين خواهشمندم نامه كامل مرا كه سايت «بولتن» با نشاني:
bultannews.com/fa/news/152877 
در كامنت زير مطلب اصلي انتشار داده است بخوانيد.

از عنایت٬ پیشگامی و همراهی شما پیشاپیش سپاسگزارم.
دعای خیر بازماندگان جنگ٬ بدرقه راهتان باد.
تیرماه ۱۳۹۲

هوشیار سلطانی فر

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
Veb: bazmand

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲  |
 سالگرد ارتحال حضرت آیت الله سید محمد تقی موسوی گرامی باد!


مردم خرمشهر هیچ گاه این عالم بزرگ را فراموش نخواهند کرد و به یاد ایشان راه بلندش را

ادامه خواهند داد ...

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در پنجشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۲  |
 سلام بر مهدی موعود
عـــــــــاشقـــــــان مهـــــــــدی عـــــــــــــیدتان مـــــــبارک!

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در دوشنبه سوم تیر ۱۳۹۲  |
 سلام بر تدبیر و امید ملت بزرگ ایران

جا دارد به نوبه ی خود این پیروزی بزرگ را به رهبر انقلاب و ملت حماسه ساز ایران و جناب شیخ حسن روحانی

رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض نمایم!

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۲  |
 سلام بر ملت حماسه ساز ایران
بسم الله الرحمن الرحیم
نصرمن الله و فتح قریب

هموطنان گرامی با عرض سلام و تحیت انتخاب شیخ حسن روحانی بعنوان رئیس منتخب ملت ایران را تبریک عرض مینمایم!

سلام بر تدبیر و امید ...... موفق و موید باشید

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲  |
 ولادت علمدار کربلا و روزجانباز بر تمامی جانبازان عزیز گرامی باد!

به سلامتی تمام جانبازانی که به غیر از درد جانبازی دردهای فراوان دیگری را هم تحمل می کنند!
|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در چهارشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۲  |
 خبری بد برای هواداران جلیلی
آیت الله مهدوی کنی: آقای جلیلی شرح صدر ندارد / اگر با احساسات رای بدهید دوباره پشیمان می شوید. آیت الله مهدوی کنی در پاسخ به این که ” آیا سعید جلیلی برای ریاست جمهوری مناسب است یا خیر” گفتند: (( با احساسات رای ندهید وگرنه دوباره پشیمان می شوید. آقای جلیلی، جوان خوبی است اما اینکه به درد ریاست جمهوری می خورد یا نه، بحث دیگری است.))

|+| نوشته شده توسط نداي رساي خرمشهر در سه شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۲  |
 
 
 
بالا