ایشان دو دوره نمایندگی مردم آبادان را در مجلس شورای اسلامی عهده دار بودند!

انشاءالله که موفق باشند

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲ساعت 15:30 توسط نداي رساي خرمشهر |

بنام خدا

استاد گرامی جناب آقای امینی صدر

سلام علیکم

انتخاب حضرتعالی را به عنوان  نائب رئیس هیئت مدیره هیات رزمندگان اسلام شهرستان خرمشهر تبریک عرض می نمایم و از خداوند منان برای شما توفیق روز افزون و بهمراه تغییرات اساسی و فعالیت عملی این مجموعه را که سالیان سال فقط از نامش استفاده می شد آرزومندم

موفق و سربلند باشید

احمدرضا سعیدزاده

+ نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:7 توسط نداي رساي خرمشهر |

با سلام خدمت تمامی همشهریان عزیزم و پوزش به دلیل عدم بروزسانی وبلاگ که البته مهمترین خبر اخیر این روزها را که به سمع و نظر شما عزیزان در خرمشهر هم رسیده است انتخاب حویزاوی به شهرداری شهرمان می باشد!

جای تعجب دارد که این ترکیب جدید شورا چگونه حویزاوی را که در دور دوم شورای خرمشهر انتخاب شد برای شهر چه کرد که الان  مجدد برای تصدی شهرداری خرمشهر انتخاب شده است!!

وای بر شورای جدید خرمشهر!! والله که با این انتخاب نا بجایتان فردی را انتخاب نمودید که در گذشته شهر را به ورطه ی سقوط کشانده بود و حالا دوباره باید شاهد امثال ایشان باشیم!!؟؟

آقای عبد سامری شما کجا هستید!!؟؟ اگر کارتهای زرد و قرمز و سایر اخطارهای لاریجانی و باهنر در حقتان تمام شده است چشمتان را باز بکنید و دست گل شورایتان را تحویل بگیرید!!

در احوالات آقای شهردار جدید حتما مطالبی در آینده نزدیک نشر خواهم کرد...

 

 

+ نوشته شده در چهارشنبه دهم مهر ۱۳۹۲ساعت 1:44 توسط نداي رساي خرمشهر |

امسال همراه دوستانم توفیق شرکت در مراسم شهادت امام صادق (ع) وهمچنین مرحوم علامه عدنانی رو پیدا کردیم!

که الحمدلله با استقبال پرشور مردم خرمشهر آن هم در این گرمای طاقت فرسای این روزهای خرمشهر برپاشد!

فرزندان ایشان جهت تشکر وقدردانی از حضور مردم و مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند!

واقعا حیف است که نامی از ایشان در میدان ها و خیابان های شهر وجود ندارد! حتی شده به عنوان یادبود از مقام ایشان باید به فکر بود!

امیدواریم که سال آینده شاهد رونمایی از کتابی و یا مستندی به نام و خاطره ایشان باشیم تا مردم عزیزمان و خصوصا نسل جدید بیشتر با زوایای اخلاقی و معرفتی و علمی ایشان آشنا شوند!


+ نوشته شده در چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 4:35 توسط نداي رساي خرمشهر |

فراخوان


پيرو استقبال نسبي رزمندگان و جنگزدگان ساكن سراسر كشور و اعلام همكاري بسياري از سايت هاي دلسوز و ديگر فعالان سايبري و مدني، كار اطلاع رساني تومار سراسري مطالبات اقشار يادشده و اخذ امضاي ايشان، به زودي آغاز و تا قبل از هفته جنگ سال جاري به پايان خواهد رسيد.

با توجه به كوتاهي فرصت، دو فهرست جداگانه از مهمترين مطالبات هر دو قشر، كه در دوران جنگ تحميلي عراق به هر علت (از جمله نداشتن تشكل، رسانه، مدافع و نماينده و همچنين گرفتاري، پراكندگي جغرافيايي محل سكونت آنان،...) پيگيري يا رسيدگي نشد، در زير به استحضار شما مي رسد تا اصلاحات پيشنهادي خودتان را در ميان بگذاريد. به اميد آن كه تومار يادشده، ملاحظات اكثريت خادمان، قربانيان و آسيب ديدگان جنگ هشت ساله را تأمين سازد.

نام برخي از همراهان در ستون پيوندهاي وبگاه «بازماندگان» لينك شده است و نام و نشان همه همراهان، در همين وبگاه اطلاع رساني خواهد شد. چنان چه داوطلب پشتيباني (اجرايي - رسانه اي) يا هر گونه همراهي در تهيه اين تومار هستيد اعلام فرماييد. با سپاس از اين كه فعالان مدني حقوق رزمندگان مظلوم و جنگزدگان محروم را ياري مي دهيد.

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
veb: toomar92.blogfa.com
Veb: bazmandegan.blogfa.com
E.mail: soltanifar{underline}editor@yahoo.com


مطالبات رزمندگان


لطفاً پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين پيش نويس از رزمندگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي فرماييد


۱ - رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی از نخستین روز اعزام یا حضور در جبهه ها٬ صرف نظر از آن که اکنون شاغل٬ بازنشسته یا بیکار باشند٬ باید از حقوق و مزایای حالت اشتغال به صورت مادام العمر برخوردار شوند و حقوق ایام ماسبق ایشان نیز بر پایه سال اجرای قانون (به روز) باید محاسبه و اعمال شود.

۲ - همه رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی٬ از تاریخ نخستین اعزام یا حضور در جبهه ها باید رایگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و این بیمه باید مادام العمر باشد و کل حق بیمه های پرداخت شده توسط ایشان از روز یادشده تا کنون٬ باز پس داده شود.

۳ - در صورت فوت هر یک از رزمندگان٬ افراد تحت تکفل وی باید از شرایط معادل شاهد برخوردار شوند.

۴ - همه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان یا جانبازانی که گرفتار نقصان مدارک (صورت سانحه و...) هستند و تکمیل پرونده آنان به هر علت معطل است باید بدون کارشکنی و بهانه گیری و بی معطلی٬ تحت پوشش قرار گیرند.

۵ - هر رزمنده اي در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود در صورتي كه تحت پوشش و رسيدگي مثبت بيمه ها نباشد باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود.

۶ - همه رزمندگان با هر مدت سابقه حضور در مناطق جنگي بايد مادام العمر از خدمات درماني و امكانات دارويي رايگان توسط يگان اعزام كننده برخوردار باشند.

۷ - رزمندگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۸ - درصد متناسبی از کرسی های عضویت شورای شهر در شهرهای جنگی سابق باید سهمیه ثابت رزمندگان بومی همان شهرها باشد.

۹ - درصد متناسبی از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای هر استان باید به رزمندگان بومي و فرزندان آنان اختصاص یابد.

۱۰ - همه رزمندگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.

۱۱- حداکثر خدمات و تسهیلاتی که تا کنون به هر یک از ایثارگران ارائه شده از این پس باید برای همه ایثارگران (از جمله رزمندگان) منظور شود.

۱۲ - همه قوانین حمایتی ایثارگران که مصوب شده اما معطل هستند بدون بهانه باید فوری به اجرا درآیند.

۱۳ - بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت هیأت امنایی اداره شود و امنای آن هر دو سال یک بار با رای همه ایثارگران (به ويژه رزمندگان) و خانواده های شاهد سراسر کشور یا نمایندگان آنان انتخاب و رییس بنیاد نیز با موافقت هیأت امنا تعیین و منصوب شود.

۱۴ - به علت نارضایتی گسترده رزمندگان و گزارش های آنان مبنی بر وجود بی عدالتی در خدمات بنیاد امور ایثارگران طی هشت سال گذشته٬ یکایک پرونده های مفتوحه جانبازی در مدت مذکور باید توسط هیأتی مستقل با اختیارات تام٬ بازنگری شود.

۱۵ - سهام و مديريت شرکت ها و مؤسسات اقتصادی متعلق به بنیاد شهید (در اختیار سازمان کوثر یا...) باید به ایثارگران و خانواده های شاهد واگذار شود.

۱۶ -  همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق یابد. 

۱۷ -  تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق بازماندگان جنگ تحميلي با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است.


مطالبات جنگزدگان


لطفاً پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين پيش نويس از جنگزدگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي فرماييد

۱ - مستمري مصوب بابت جنگزدگی رسمی (از روز آغاز مهاجرت تا پس از پایان جنگ و تاریخی که بازگشت مهاجران به شهرها٬ روستاها و مناطق جنگی رسماً بلامانع اعلام شد) باید به خانواده های جنگزده اي كه به هر علت از آن محروم بودند پرداخت شود.

۲ - هر جنگزده ای که در مدت رسمی مهاجرت اجباری٬ به هر علتی و در هر جایی فوت کرده باشد٬ بازماندگان وی باید از حقوق و مزایای معادل شاهد برخوردار شوند.

۳ - هر یک از شهروندان جنگزده که طی مدت رسمی جنگزدگی٬ به هر علتی و در هر جایی دچار سانحه منجر به معلولیت (نقص عضو) یا بیماری مزمن (سرطان و...) شده باشد باید از حقوق و مزایای معادل جانباز برخوردار شود و در صورت فوت نیز بازماندگانش تحت پوشش معادل شاهد قرار گیرند.

۴ - جنگزدگان بازگشته به مناطق جنگی سابق یا دیگر ساكنان آن مناطق و ساير شهروندان به هر علتی دچار سانحه یا آلودگی (شیمیایی و...) ناشی از تماس با آثار جنگی برجای مانده (سازه ها٬ آلات٬ ادوات و مهمات) شوند٬ خود یا بازماندگان آنان باید بدون قيد و شرط از حقوق و مزایای معادل (شهید یا جانباز) برخوردار شوند.

۵ - هر شهروند (نظامی یا غیر نظامی) که به هر علتی متأثر یا ناشی از جنگ (در مناطق جنگی یا غیر جنگی)٬ در زمان جنگ یا پس از آن فوت کرده یا ناپدید شده باشد٬ بازماندگانش باید از حقوق و مزایای معادل شاهد بهره مند شوند.

۶ - هر جنگزده ای (متولدان مدت مهاجرت رسمی یا قبل از آن) در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود و در صورت فوت نیز خانواده اش از شرایط شاهد برخوردار شوند.

۷ - مدت مهاجرت اجباری باید به سابقه بیمه یا خدمت جنگزدگان افزوده شود و در صورتی که هر یک از آنان بازنشسته شده باشد٬ سهم بیمه پرداختی معادل آن مدت باید به وی باز پس داده شود.

۸ - کل هزینه خریداری یک دست کامل لوازم خانگی (با نرخ های امروز٬ برابر با ۱۵ میلیون تومان) به عنوان غرامت جبرانی اثاث از دست رفته طی جنگ٬ باید به هر خانواده جنگزده پرداخت شود.

۹ - فرزندان ذکور جنگزدگان (فرزندان جنگزدگان متولد مدت مهاجرت اجباری یا پیش از آن) باید از خدمت اجباری سربازی معاف بشوند زیرا آنان سنگین ترین هزینه های کشور٬ انقلاب و جنگ را متقبل و متحمل شده اند و هیچ گونه بدهی به ایران و انقلاب و نظام ندارند.

۱۰ - جنگزدگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۱۱ -
درصد متناسبي از کرسی های عضویت شوراهای شهر در شهرهای جنگی باید سهمیه ثابت جنگزدگان و ایثارگران بومی همان شهرها باشد.

۱۲ -
درصد متناسبي از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای استان های جنگی سابق باید به ایثارگران و جنگزدگان و فرزندان آنان اختصاص یابد.

۱۳ -
به منظور برخورداری از امکانات٬ خدمات٬ معافیت و تخفیفات خاص٬ باید برای همه جنگزدگان٬ کارت شناسایی ویژه (همچون کارت های منزلت یا ایثار) صادر شود.

۱۴ -
جنگزدگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.

۱۵ -
جنگزدگان و فرزندانشان برای جبران بازماندگی های تحصیلی باید بتوانند از خدمات مدارس ایثارگران و تسهیلات کنکور (سهمیه ورودی دانشگاه) استفاده کنند.

۱۶ -
برای رسیدگی به امور و حقوق جنگزدگان و دیگر کسانی که پس از پایان جنگ دچار خسارات جانی و مالی ناشی از جنگ یا آثار آن شده اند باید بنیاد آسیب دیدگان جنگ تأسیس یا معاونتی با این مأموریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شود.

۱۷ -
همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق يابد.

۱۸ - تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق بازماندگان جنگ تحميلي با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۲ساعت 3:27 توسط نداي رساي خرمشهر |

السلام علیک یا علی بن ابی طالب

+ نوشته شده در سه شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 13:11 توسط نداي رساي خرمشهر |

2500 ايراني در اهواز وهابي شدند! 

آل سعود با پرداخت بودجه چند صد ميليون دلاري به برخي جدايي طلبان و ضد انقلاب ها، شبکه ماهواره اي "الأحواز" را راه اندازي کرده که محور برنامه هايش سياسي و ديني است.
به گزارش شيعه آنلاين، چند سالي است که سازمان اطلاعات و امنيت رژيم وهابي آل سعود، با سرمايه گذاري گسترده در مناطق سني نشين جمهوري اسلامي ايران به ويژه در جنوب کشور،‌ تلاش دارد نفوذ خود در اين مناطق را افزايش دهد.

گفتني است اين سرمايه گذاري دستگاه امنيتي سعودي در راستاي نشر و گسترش انديشه انحرافي فرقه ضاله وهابيت صورت مي گيرد.

بر همين اساس آمار موجود حکايت از آن دارد که از ابتداي سال 1392 تاکنون که حدود چهار ماه مي گذرد، نزديک به 2500 ايراني تنها در شهر اهواز و حومه آن در استان خوزستان، پيرو فرقه ضاله وهابيت شده اند.

شايان ذکر است علاوه بر سرمايه گذاري مستقيم سازمان اطلاعات و امنيت رژيم سعودي در ايران،‌ آل سعود با پرداخت بودجه چند صد ميليون دلاري به برخي جدايي طلبان و ضد انقلاب ها، شبکه ماهواره اي "الأحواز" را راه اندازي کرده که محور برنامه هايش سياسي و ديني است.

اين شبکه ماهواره اي در بخش سياسي براي جدايي استان خوزستان از خاک ايران و تأسيس کشور جديدي به نام "عربستان" تلاش مي کند. اما در بخش ديني،‌ شبکه "الأحواز" به تبليغ انديشه هاي وهابيت مي پردازد.

گفتني است، همانطور که در تصوير نيز ديده مي شود، اين جدايي طلبان براي خود پرچمي نيز ايجاد کرده و براي بر هم زدن ثبات و امنيت ايران تلاش مي کنند.

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 12:55 توسط نداي رساي خرمشهر |

با قوی تر شدن احتمال وزارت بیژن ذوالفقار نسب در دولت روحانی برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران باید شاهد یک وزیر  سنی مذهب در کابینه دولت باشیم!!

شايد مذهب فردي که قرار است متصدي پست وزارت ورزش و جوانان شود، از اهميت زيادي برخوردار نباشد اما اکنون اين پرسش مطرح مي شود که آيا در دولت هاي بعدي نيز اهل سنت قرار است پست و وزارتخانه هاي کليدي تري را تحويل بگيرند؟! 

و آيا اين احتمال وجود دارد که در دولت هاي بعد از ديگر اقليت هاي ديني و مذهبي موجود در کشورمان مانند مسيحيان، يهوديان، زرتشتي هاي و غيره نيز در کابينه استفاده شود؟!

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 12:40 توسط نداي رساي خرمشهر |

نتيجه تحقيق و تفحص:

ثبت هشتاد تخلف در بنياد شهيد و امورايثارگران
حيف و ميل در بنياد محرز است
نايب‌رئيس کميته تحقيق و تفحص از بنياد شهيد و امور ايثارگران در مجلس، از ثبت 80 تخلف در تفحص از اين بنياد خبر داد و گفت: دست‌اندازي و تضييع حقوق بيت‌المال در بنياد شهيد محرز است.
غلامعلي جعفرزاده ايمن‌آبادي نماينده مردم رشت در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران در خصوص آخرين وضعيت تحقيق و تفحص از بنياد شهيد و امور ايثارگران در مجلس، اظهار داشت: با توجه به شكايت‌هاي متعدد خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران از بنياد شهيد، تعدادي از نمايندگان مجلس صلاح ديدند كه تحقيق و تفحصي را در اين بنياد انجام دهند تا شفاف‌سازي در وظايف و مسئوليت‌هاي اين نهاد در بخش‌هاي مختلف از جمله درمان جانبازان و ايثارگران و مسايل مالي بنياد و شركت‌هاي وابسته به بنياد از جمله بانك دي، شركت شاهد و غيره صورت گيرد. 
وي در ادامه با بيان اينکه تا کنون 80 تخلف محرز از بنياد شهيد و امور ايثارگران ثبت شده است، افزود: همچنين حجم گسترده‌اي از اسناد از سوي ايثارگران، کارمندان و مديران بنياد شهيد در اختيار هيئت تحقيق و تفحص قرار گرفته که نتيجه بررسي‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
نايب‌رئيس کميته تحقيق و تفحص از بنياد شهيد با تاکيد بر اينکه دست‌اندازي و تضييع حقوق بيت‌المال در اين بنياد محرز است، تصريح کرد: تا کنون ايثارگران و کارمندان بنياد شهيد با کميته تحقيق و تفحص بسيار خوب همکاري کردند و ما گمان نمي‌کرديم که مجموعه بنياد شهيد به اين نسبت از عملکرد مديران ارشد خود ناراضي باشند و اسناد متقني از قانون‌شکني‌ها و تخلفات مديران در اختيار اين کميته قرار دهند.
وي در پايان خاطر نشان ساخت: احکام اعضاي هيئت‌ تحقيق و تفحص از سوي رئيس مجلس صادر شده  و کميته‌هاي تخصصي نيز شکل گرفته است.
كدخبر: 4471478  -  تاريخ انتشار: 28 تيرماه 1392

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 12:15 توسط نداي رساي خرمشهر |

بنام خدا

(نظرخواهي از ايثارگران)

مدير معزز سايت طلوع حقيقت   
جناب آقاي سعيدزاده  

با سلام؛
پيرو استقبال نسبي ايثارگران سراسر كشور و اعلام همكاري بسياري از سايت هاي خبري دلسوز و ديگر فعالان سايبري و مدني، كار اخذ امضاي ايثارگران به منظور تهيه تومار سراسري مطالبات قشري، بلافاصله پس از عيد فطر آغاز و تا قبل از هفته جنگ سال جاري (سي و يكم شهريور تا ششم مهرماه) به پايان خواهد رسيد.
بنا بر اين با توجه به كوتاهي فرصت، فهرست تفكيكي مهمترين مطالبات رزمندگان (كه در لايحه حمايت از ايثارگران منظور نشد) براي آخرين بار به حضورتان ارسال مي شود تا تغييرات (اضافات - اصلاحات) پيشنهادي خودتان را در ميان بگذاريد.
نظر شما را مغتنم مي دانم و اميدوارم كه تومار يادشده، ملاحظات اكثريت خادمان، قربانيان و آسيب ديدگان جنگ هشت ساله را تأمين سازد.
خواهشمندم پيش از آغاز اطلاع رساني رسانه اي تومار، در باره اين فهرست به هر روشي كه صلاح مي دانيد از رزمندگان مرتبط با خودتان نيز نظرسنجي بفرماييد.
پيشاپيش، از اين كه فعالان مدني پيگير حقوق رزمندگان مظلوم را ياري مي دهيد سپاسگزارم.

مهمترین مطالبات رزمندگان:

۱ - رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی از نخستین روز اعزام یا حضور در جبهه ها٬ صرف نظر از آن که اکنون شاغل٬ بازنشسته یا بیکار باشند٬ باید از حقوق و مزایای حالت اشتغال به صورت مادام العمر برخوردار شوند و حقوق ایام ماسبق ایشان نیز بر پایه سال اجرای قانون (به روز) باید محاسبه و اعمال شود.

۲ - همه رزمندگان بسیجی و غیر بسیجی٬ از تاریخ نخستین اعزام یا حضور در جبهه ها باید رایگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و این بیمه باید مادام العمر باشد و کل حق بیمه های پرداخت شده توسط ایشان از روز یادشده تا کنون٬ باز پس داده شود.

۳ - در صورت فوت هر یک از جانبازان و رزمندگان٬ افراد تحت تکفل وی باید از شرایط معادل شاهد برخوردار شوند.

۴ - همه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان یا جانبازانی که گرفتار نقصان مدارک (صورت سانحه و...) هستند و تکمیل پرونده آنان به علت قصور بنیاد امور ايثارگران و بي تفاوتي مجلس و مجمع تشخیص مصلحت٬ معطل مانده است باید بدون کارشکنی و بهانه گیری و بی معطلی٬ تحت پوشش قرار گیرند.

۵ - هر رزمنده اي در هر سنی و به هر علتی دچار ازکارافتادگی يا عسرت شود در صورتي كه تحت پوشش و رسيدگي مثبت بيمه ها نباشد باید از حقوق و مزایای کامل (معادل جانبازی) بهره مند شود.

۶ - رزمندگان باید از پرداخت هر گونه مالیات و عوارض معاف باشند.

۷ - نیمی از کرسی های عضویت شورای شهر در شهرهای جنگی سابق باید سهمیه ثابت ایثارگران و جنگزدگان بومی همان شهرها باشد.

۸ - نیمی از فرصت های شغلی و تسهیلات دولتی و بانکی و مجوزهای استان های جنگی سابق باید به ایثارگران و جنگزدگان بومي و فرزندان آنان اختصاص یابد تا از مهاجرت استاني ايشان جلوگيري شود.

۹ - همه ایثارگران و جنگزدگان شاغل در دستگاه های دولتی و بخش های وابسته٬ برای جبران مافات علمی باید از مرخصی باحقوق به منظور تحصیلات تکمیلی برخوردار شوند.
۱۰- حداکثر خدمات و تسهیلاتی که تا کنون به هر یک از ایثارگران ارائه شده از این پس باید برای همه ایثارگران منظور شود.
۱۱ - همه قوانین حمایتی ایثارگران که مصوب شده اما معطل هستند بدون بهانه باید فوری به اجرا درآیند.

۱۲ - بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت هیأت امنایی اداره شود و امنای آن هر دو سال یک بار با رای همه ایثارگران و خانواده های شاهد سراسر کشور یا نمایندگان آنان انتخاب و رییس بنیاد نیز با موافقت هیأت امنا تعیین و منصوب شود.

۱۳ - به علت نارضایتی گسترده ایثارگران و گزارش های آنان مبنی بر وجود بی عدالتی در خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران طی هشت سال گذشته٬ یکایک پرونده های مفتوحه شاهد و جانبازی در مدت مذکور باید توسط هیأتی مستقل با اختیارات تام٬ بازنگری شود. 

۱۴ - سهام شرکت ها و مؤسسات اقتصادی متعلق به بنیاد شهید (در اختیار سازمان کوثر یا...) باید به ایثارگران و خانواده های شاهد واگذار شود.

۱۵ -  همه مطالبات اين فهرست باید تا پایان سال جاری تحقق یابد.  
۱۶ -  تعقیب قضایی و امنیتی فعالان مدنی حقوق ایثارگران و جنگزدگان با هر اتهام و بهانه و توجیه و بر پایه هر نوع بند و تبصره و ادله و شواهد و مستنداتی که باشد قطعاْ پرونده سازی است و هیچ گونه ارزش قضایی و حقوقی ندارد و انتساب هر عنوان افترای سیاسی٬ اعتقادی یا... به فعالان مذکور باطل است
.
۲۶ تيرماه ۱۳۹۲
هوشیار سلطانی فر

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
Veb: bazmandegan.blogfa.com
E.mail: soltanifar{underline}editor@yahoo.com  
+ نوشته شده در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 11:59 توسط نداي رساي خرمشهر |

با نام خدا

جناب آقاي سعيدزاده
مدیر دردآشنای وبگاه 

با سلام و احترام؛

استحضار دارید که تنوع یا تکراری و جزیره ای بودن بسیاری از موارد مطالباتی ویژه ایثارگران و آسیب دیدگان جنگ تحمیلی٬ باعث چندصدایی٬ ضعف٬ پراکندگی٬ نومیدی٬ سکوت یا انصراف بیشتر آنان و حتی موجب کاهش تأثیر رسانه های پیگیر خواست های بر حق ایشان شده و نتیجتاً دستآوردهای فعالان مدنی حقوق خادمان و قربانیان جنگ را ناچیز یا راه آنان را دشوار و مقصد را بعید ساخته است.

این کاستی تأسف بار در حالی است که به علت مرور زمان (گذشت ۳۳ سال از آغاز و ۲۵ سال از پایان جنگ و البته شرایط ویژه و فرساینده افراد بازمانده) و قصور مسؤولان ذی ربط٬ اکثریت بازماندگان جنگ به سن کهولت و ازکارافتادگی رسیده یا در آستانه آن قرار دارند و ضرورت رسیدگی جدی به وضعیت و حقوق آنان از مرز هشدار عبور کرده است.

بنا بر این و پیرو پیشنهاد و خواست شماری از یادشدگان و دلسوزان فوریت دارد که با اتکا به مطالعات موجود (تحقیقات میدانی٬ نظرخواهی ها٬ گزارش های رسانه ها٬ مکاتبات٬ رایزنی ها و کارشناسی های انجام شده) یک تومار سراسری شامل فهرستی فراگیر از مهمترین مطالبات برآورده نشده قدیم (معوق - مسکوت) و جدید (مطرح شده یا نشده) این اقشار مظلوم و عمدتاً محروم تهیه و اطلاع رسانی و پیگیری شود.

چنان چه آن رسانه کارآ و توانمند٬ تولیت خواستگاهی (دبیرخانه ای) یا دست کم پشتیبانی رسانه ای این خدمت ماندگار و کارساز را بپذیرد٬ این جانب کار اخذ امضای حداقل ۵۰۰ هزار تن از ایثارگران و جنگزدگان سراسر کشور را متقبل می شوم و آن را ظرف مدت دو ماه به انجام می رسانم.

امید است با همت صاحبان رسانه٬ از این پس با طرح مطالبات بازماندگان جنگ در چهارچوب قشری و بدون شعار و شعارزدگی٬ تحقق جامع و سامانمند خواست های حداقلی این جامعه بزرگ و حقدار -اما فراموش شده- آغاز شود و با پیگیری قاطع به سرانجامی رضایت بخش برسد.

همچنين خواهشمندم نامه كامل مرا كه سايت «بولتن» با نشاني:
bultannews.com/fa/news/152877 
در كامنت زير مطلب اصلي انتشار داده است بخوانيد.

از عنایت٬ پیشگامی و همراهی شما پیشاپیش سپاسگزارم.
دعای خیر بازماندگان جنگ٬ بدرقه راهتان باد.
تیرماه ۱۳۹۲

هوشیار سلطانی فر

همراه: 09123497140
نمابر: 02177514826
تهران - صندوق پستی: 1673 / 13145
Veb: bazmand

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 11:58 توسط نداي رساي خرمشهر |مردم خرمشهر هیچ گاه این عالم بزرگ را فراموش نخواهند کرد و به یاد ایشان راه بلندش را

ادامه خواهند داد ...

+ نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 18:19 توسط نداي رساي خرمشهر |

عـــــــــاشقـــــــان مهـــــــــدی عـــــــــــــیدتان مـــــــبارک!

+ نوشته شده در دوشنبه سوم تیر ۱۳۹۲ساعت 0:40 توسط نداي رساي خرمشهر |


جا دارد به نوبه ی خود این پیروزی بزرگ را به رهبر انقلاب و ملت حماسه ساز ایران و جناب شیخ حسن روحانی

رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض نمایم!

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۲ساعت 20:23 توسط نداي رساي خرمشهر |

بسم الله الرحمن الرحیم
نصرمن الله و فتح قریب

هموطنان گرامی با عرض سلام و تحیت انتخاب شیخ حسن روحانی بعنوان رئیس منتخب ملت ایران را تبریک عرض مینمایم!

سلام بر تدبیر و امید ...... موفق و موید باشید

+ نوشته شده در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ساعت 20:33 توسط نداي رساي خرمشهر |


به سلامتی تمام جانبازانی که به غیر از درد جانبازی دردهای فراوان دیگری را هم تحمل می کنند!
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 17:39 توسط نداي رساي خرمشهر |

آیت الله مهدوی کنی: آقای جلیلی شرح صدر ندارد / اگر با احساسات رای بدهید دوباره پشیمان می شوید. آیت الله مهدوی کنی در پاسخ به این که ” آیا سعید جلیلی برای ریاست جمهوری مناسب است یا خیر” گفتند: (( با احساسات رای ندهید وگرنه دوباره پشیمان می شوید. آقای جلیلی، جوان خوبی است اما اینکه به درد ریاست جمهوری می خورد یا نه، بحث دیگری است.))

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۲ساعت 17:47 توسط نداي رساي خرمشهر |سلام بر تمامی شهدای مظلوم مقاومت و عملیات آزادسازی خرمشهر....

اما شهدای مظلوم قطعا از این وضع حالی خرمشهر نه که رضایت دارند, بلکه خدا کند که
آتش نفرینشان بعضی ها را نسوزاند...!!!
خرمشـــــــــــــــهر  آزاد شد !  اما!!!؟؟؟  هیچگاه آباد نشد!

سلام بر تمامی شهدای مظلوم مقاومت و عملیات آزادسازی خرمشهر....

اما شهدای مظلوم قطعا از این وضع حالی خرمشهر نه که رضایت دارند, بلکه خدا کند که
آتش نفرینشان بعضی ها را نسوزاند...!!!

+ نوشته شده در پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 17:47 توسط نداي رساي خرمشهر |

بازخوانی نظر رهبر انقلاب درباره آنهایی كه صلاحیتشان احراز نشد:
«اين را من اعلام ميكنم، همه‌ى افراد بدانند؛ اينهائى كه رد صلاحيت ميشوند، لزوماً آدمهاى بى‌صلاحيتى نيستند. اينجور خيال نشود كه حالا چون فلانی در انتخابات رد صلاحيت شد، پس ديگر بكلى از صلاحيت ساقط است؛ نه، طبق قانون، در انتخابات نميتواند به عنوان نامزد شركت كند، اما ممكن است مقامى كه او را رد صلاحيت كرده، اشتباه كرده باشد. ممكن است براى اين كار صلاحيت نداشته باشد، اما صلاحيتهاى فراوان ديگرى داشته باشد. اينجور نباشد كه اگر كسى رد صلاحيت شد، اين معنايش اين باشد كه او ديگر از هستى ساقط شد؛ نه، صلاحيتهاى گوناگون ديگرى وجود دارد.»
۹۰/۱۱/۱۴
بازخوانی نظر رهبر انقلاب درباره آنهایی كه صلاحیتشان احراز نشد:
«اين را من اعلام ميكنم، همه‌ى افراد بدانند؛ اينهائى كه رد صلاحيت ميشوند، لزوماً آدمهاى بى‌صلاحيتى نيستند. اينجور خيال نشود كه حالا چون فلانی در انتخابات رد صلاحيت شد، پس ديگر بكلى از صلاحيت ساقط است؛ نه، طبق قانون، در انتخابات نميتواند به عنوان نامزد شركت كند، اما ممكن است مقامى كه او را رد صلاحيت كرده، اشتباه كرده باشد. ممكن است براى اين كار صلاحيت نداشته باشد، اما صلاحيتهاى فراوان ديگرى داشته باشد. اينجور نباشد كه اگر كسى رد صلاحيت شد، اين معنايش اين باشد كه او ديگر از هستى ساقط شد؛ نه، صلاحيتهاى گوناگون ديگرى وجود دارد.» ۹۰/۱۱/۱۴

+ نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ساعت 0:46 توسط نداي رساي خرمشهر |


**در جایی که ثروتشان زیر پایشان است ولی به حال مخروبه زندگی میکنند**

چرا باید ﺍﯾﻦ ﻃﺒﻘﻪ ﺿﻌﯿﻒ،
ﻃﺒﻘﻪ ﻣﺴﺘﻀﻌﻒ، ﺍﯾﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺣﺎﻝ ﻋﻘﺐ
ﻣﺎﻧﺪﮔﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺟﺎ ﻫﺴﺖ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻭ ﺫﺧﺎﯾﺮ
ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻋﯿّﺎﺷﯽ ﯾﮏ ﺩﺳﺘﻪ، مفـت ﻭ ﺭﺍﯾـﮕﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﺑﺮﻭﺩ.

ﺍﻫـــﻮﺍﺯ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺫﺧﯿﺮﻩ
ﺧﺪﺍﺩﺍﺩ، ﺧــﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺛـﺮﻭﺕ ﻫﻨﮕﻔﺖ، ﺑﺎﯾﺪ
ﺷﻬﺮﺵ ﺁﻥﻃﻮﺭ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﺩﻫﺎﺗﺶ ﺑﺪﺗﺮ.

ﻣﻦ ﯾﮏ
ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ - ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ - ﺍﺯ ﺁﻧﺠﺎ ﻋﺒﻮﺭ
ﮐﺮﺩﻡ ﺩﯾﺪﻡ ﮐﻪ - ﺑﺎ ﺭﺍﻩ ﺁﻫﻦ ﻣﯽﺭﻓﺘﯿﻢ -
ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﺩﻫﺎﺕ، ﺍﯾﻦ ﺑﭽﻪﻫﺎ ﻭ
ﺑﺰﺭﮔﻬﺎ ﻭ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻫﺠﻮﻡ ﻣﯽﺁﻭﺭﺩﻧﺪ ﻃﺮﻑ
ﺁﻧﺠﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﻋﺒﻮﺭ ﻣﯽﮐﺮﺩﯾﻢ، ﻭ ﻣﻊ ﺍﻷﺳﻒ
ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﻮﺟﺐ ناراحتی ﺑﻮﺩ، ﺩﺭ
ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺛــﺮﻭﺗــﺸـﺎﻥ - ﺛﺮﻭﺕ ﺧﺪﺍﺩﺍﺩ - ﺩﺭ ﺯﯾـــﺮ
ﭘﺎﯾــــﺸﺎﻥ ﺑﻮﺩ، ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺁﻥﻃﻮﺭ ﻣﺴـﺘـﻤـﻨــﺪ
ﺑﻮﺩﻧﺪ.
جایی ﮐﻪ ﺛﺮﻭﺗﺶ ﺯﯾﺎﺩ
ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ، ﺫﺧﺎﯾﺮ ﺯﻣﯿﻨﯽﺍﺵ ﺍﻟﯽ ﻣﺎﺷﺎﺀ ﺍﻟﻠﻪ

ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ، ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎﺯ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣـﺨـﺮﻭﺑــﻪ باشد.( 17 آبان 58 در جمع کارکنان شهرداری اهواز . صحیفه نور جلد 11 ص6 )

+ نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 15:42 توسط نداي رساي خرمشهر |

موازی کاری  اصطلاحی است در خصوص عملی عبس که سود و نفع جمعی را بدنبال نخواهد داشت و در استمرار حرکتی بیهوده و اغلب جهت ابراز قدرت در برابر جناح مقابل مورد استفاده قرار می گیرد!

چندی پیش بود که در یکی از مقالات تحلیلی خود در خصوص بعضی از عملکردهای امام جمعه خرمشهر مطالب و مقالاتی را با محوریت و موضوعیت کاملا اجتماعی نقد کردم , اما در پی آن آمدم که این بار مطلبی را بسیار موشکافانه و واضح به سمع ونظر همشهریان عزیزم برسانم!

همانطور که تمامی شهروندان عزیزمان در خرمشهر می دانند بیوت مختلفی از علمای شهر همچون بیت معظم سادات عدنانی , بیت معظم خاقانی و سایر بیوت وابسته به علمای شهرمان در حال فعالیت های فرهنگی و مذهبی گوناگونی هستند که از دیرباز در این شهر ریشه داشته است! از جمله موکب حسینیه مرحوم علامه سید علی عدنانی (ره) که همه ساله در روزهای شهادت حضرت زهرا (س) و امام صادق (ع) و روز عاشورا همگام با همراهی و لبیک مردم به خیابانها می آیند! و حتی پس از رحلت ایشان فرزندان بزرگوارشان وارث این حرکت عظیم هستند!

اما نکته اینجاست!!!؟؟؟

با کمی دقت و تنبه می توان دریافت هنگامی که این حرکتها از دیر باز بعهده ی سایر علمای شهر بوده چه لزومی دارد که امام جمعه شهر در مقابل این حرکت عظیم مردمی , حرکتی دیگر را تدارک ببیند و در مقابل این جریان تاریخی و ریشه ای , جریانی موازی را بوجود آورد!!؟؟

تحلیل بنده که یک اظهار نظر کاملا شخصی است و به هیچ یک از بیوتی که عنوان شد ارتباطی ندارد!

حتی در خصوص طرح توسعه مسجدجامع که در حال اجرا می باشد باید یادآور شد که تمامی این حرکات و این پروژه ها برخلاف قانون حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس می باشد و البته در جایی متوجه خواهید شد ساخت مجتمع های فرهنگی ومذهبی مختلفی که توسط امام جمعه در حال احداث می باشد وحتی طرح انتقال نماز جمعه به مسجد جامع همه و همه حاکی از موازی کاری و جبهه گیری در مقابل سایر قطب های دیرین فرهنگی و مذهبی در خرمشهر است!

منطقه مسجدجامع تا حدافاصل تقاطع فردوسی و بیت معظم مرحوم عدنانی از لحاظ جغرافیای مذهبی مرکز خرمشهر را به مانشان می دهد!

این منطقه که همانند یک مثلث مذهبی می باشد در سه ضلع به سه مرکز مهم فرهنگی و مذهبی خرمشهر وصل میشوند! یعنی مسجدجامع - بیت معظم عدنانی - بیت معظم خاقانی!

حتی در مراسماتی نظیر محرم و ... مرکزیت تجمع مردم در وسط این مثلث می باشد!

راهکار ما از این انتقاد فقط "اتحـــاد" است و بس!

در خصوص محبوبیت و اثر بیشتر کدام ضلع شما به راحتی می توانید با رصد هر کدام از این سه ضلع به پاسخ برسید! که من در این جا نتیجه را به مخاطب واگذار می نمایم!+ نوشته شده در دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 4:42 توسط نداي رساي خرمشهر |


+ نوشته شده در شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 15:19 توسط نداي رساي خرمشهر |

دوست گرامی و ارجمندم جناب سید حسن عدنانی

باعرض سلام و تحیت

درگذشت عمه ی بزرگوارتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگانشان صبر جزیل را مسئلت دارم!

+ نوشته شده در دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 15:49 توسط نداي رساي خرمشهر |

تصویر بالا گوشه ای از استقبال بی نظیر مردم اهواز از احمدی نژاد است! :))))))


اما در خصوص عدم سفر محمود خان به آبادان و خرمشهر باید گفت که ایشان هنوز منتظر افتتاح طرح ها هستند

وانشاءالله در صورت بهره برداری از طرح ها به این دو شهر تشریف فرما خواهند شد :)

+ نوشته شده در دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 15:25 توسط نداي رساي خرمشهر |

احمدی نژاد امروز یکشنبه عازم خوزستان خواهد شد!

اما در پاسخ به وعده های دروغینش خصوصا در آبادان و خرمشهر چه پاسخی را به مردم شریف این دیار خواهد داد ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

+ نوشته شده در یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:42 توسط نداي رساي خرمشهر |

مرتضی آوینی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

[۱]

Avinisajed.jpg
تصویر نقاشی شده آوینی بر روی یک دیوار مسجد درنیشابور

سید مرتضی آوینی (شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری - ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکهعکاس، معمار، کارگردان مستندساز و نویسنده اهل ایرانبود. مجموعه مستند او درباره جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح بسیار شناخته‌شده‌است.

محتویات

  [نهفتن

زندگی‌نامه

سید مرتضی آوینی در شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطهٔ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند. او از کودکی با هنر انس داشت. شعر می‌سرود، داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد.[۲]

سال‌های جوانی

آوینی در جوانی

به گفته بسیاری از آشنایان و نزدیکان آوینی، او در جوانی متحوّل شد؛ و زندگی او در آغاز دهه ۱۳۴۰ با سال‌های انقلاب فرق بسیار داشت. گذشته او، کمتر در رسانه‌های ایران مورد بررسی قرار گرفته و برای بسیاری صحبت از گذشته او محدوده ممنوعه‌است. ابراهیم حاتمی کیا در یادداشتی در شهروند امروز می‌نویسد «آیا کسی مرتضای قبل از انقلاب را می‌شناسد. آنانی که در آن دوران با او حشرونشر داشته‌اند از مرتضای تثبیت شده بعد از شهادتش راضی‌اند؟»؛ و دخترش کوثر معتقد است برای برخی «آوینی خوب، آوینی مرده‌است.»[۳]

آوینی در سال ۱۳۴۴ به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. غزاله علیزاده، شهرزاد بهشتی و امیر اردلان از دوستان دوران دانشجویی او بودند.[۴]

او با مریم امینی (زاده ۱۳۳۶) ازدواج کرد. به گفته همسرش، آنها پیش از ازدواج آشنایی چند ساله داشتند (از پانزده‌سالگی) و با هم کتاب ردو بدل می‌کردند، و به کنسرت و سخنرانی می‌رفتند.[۵]

او که در آغاز خود را «کامران آوینی» معرفی می‌کرد، به اشعار فروغ فرخزاد، احمد شاملو و مهدی اخوان ثالث علاقه داشت. به ظاهر خود می‌رسید، کراوات می‌زد، و به فلسفه غرب علاقه‌مند بود.[۴]

مسعود بهنود درباره او می‌گوید:[۶]

مرتضی آوینی را من از زمانی که دانشکده بود می‌شناسم... مرتضی بچهٔ تندرویی بود که در هر دوره یک حالی داشت. یک دوره زده بود به مواد مخدر و این جور چیزها. تمام بازوهایش جای سوزن بود. شب در دانشکده خوابش می‌برد، فردا صبح جسدش را از دانشکده بیرون می‌آوردند. اصولا بچهٔ تندرویی بود. هرکار می‌کرد تا ته‌اش می‌رفت. بعد یک دوره هیپی شد. موهایش را گذاشته بود بلند شود. مدرن شده بود. قرتی مآب شده بود. جین می‌پوشید. دست‌بند می‌بست و از این جور کارها. اما شانس یا بدشانسی که آورد این بود که سال ۵۶ زد به عرفان و ادبیات عرفانی. بقیه کارها را کنار گذاشت.

به گفته همسرش:[۵]

چند سال از انقلاب گذشته بود که مرتضی سیگارش را ترک کرد. دلیلی که برای این کار ذکر کرد این بود که آقا امام زمان در همه حال ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند؛ در این صورت من چطور می‌توانم در حضور ایشان سیگار بکشم؟ این‌گونه بود که دیگر هرگز لب به سیگار نزد.

آوینی بعدها با اندیشه‎های امام روح‌الله خمینی آشنا شد و در سالیان بعد به یک انقلابی بدل شد و مسیر زندگی خود را تغییر داد.[۴]

خودِ آوینی درباره جوانیش می‌گوید:[۷]

... تصور نکنید که من با زندگی به سبک و سیاق متظاهران به روشنفکری ناآشنا هستم. خیر. من از یک «راه طی شده» با شما حرف می‌زنم. من هم سال‌های سال در یکی از دانشکده‌های هنری درس خوانده‌ام. به شب‌های شعر و گالری‌های نقاشی رفته‌ام. موسیقی کلاسیک گوش داده‌ام، ساعت‌ها از وقتم را به مباحاث بیهوده درباره چیزهایی که نمی‌دانستم گذرانده‌ام. من هم سال‌ها با جلوه‌فروشی و تظاهر به دانایی بسیار زیسته‌ام، ریش پرفسوری و سبیل نیچه‌ای گذاشته‌ام و کتاب «انسان موجود تک‌ساحتی» هربرت مارکوزه را ـ بی آنکه آن زمان خوانده باشم‌اش ـ طوری دست گرفته‌ام که دیگران جلد آن را ببینند و پیش خودشان بگویند: عجب! فلانی چه کتاب‌هایی می‌خواند، معلوم است که خیلی می‌فهمد... اما بعد خوشبختانه زندگی مرا به راهی کشانده‌است که ناچار شده‌ام رو دربایستی را نخست با خودم و سپس با دیگران کنار بگذارم و عمیقاً بپذیرم که «تظاهر به دانایی» هرگز جایگزین «دانایی» نمی‌شود، و حتی از این بالاتر دانایی نیز با تحصیل فلسفه حاصل نمی‌آید. باید در جست‌وجوی حقیقت بود و این متاعی است که هر کس براستی طالبش باشد، آن را خواهد یافت و در نزد خویش نیز خواهد یافت... و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.

پس از انقلاب


معماری را با علاقهٔ زیاد یادگرفت، ولی بعد از پیروزی انقلاب ایران (۱۳۵۷) بنا به ضرورت‌های انقلاب آن را کنار گذاشت و به فیلم‌سازی پرداخت.

از اولین کارهای او در گروه جهاد می‌توان به مجموعهٔ شش‌روز در ترکمن صحرا، سیل خوزستان و مجموعهٔ مستند خان‌گزیده‌ها اشاره کرد.

گروه جهاد اولین گروهی بود که بلافاصله بعد از شروع جنگ به جبهه رفت. دو نفر از اعضای گروه در همان روزهای اول جنگ در قصر شیرین اسیر شدند و نفر سوم، در حالی‌که تیر به شانه‌اش خورده بود، از حلقهٔ محاصره گریخت. پس از یک هفته که خرمشهر سقوط کرد و گروه که تازه توانسته بود شکل دوباره به خود بگیرد، راهی منطقه شد. آن‌ها در جستجوی حقیقت ماجرا به خرمشهرو آبادان رفتند که سخت در محاصره بود. تولید مجموعهٔ حقیقت این‌گونه آغاز شد.

کار گروه جهاد در جبهه‌ها ادامه یافت. عملیات والفجر هشت که شروع شد، گروه دیگر منسجم و منظم شده بود. همین شد که مجموعهٔ تلویزیونی روایت فتح در همان حال و هوا شکل گرفت و تا آخر جنگ هم ادامه پیدا کرد. آوینی می‌گوید «انگیزش درونی هنرمندانی که در واحد تلویزیونی جهاد سازندگی جمع آمده بودند، آن‌ها را به جبهه‌های دفاع مقدس می‌کشاند، نه وظایف و تعهدات اداری. روح کارمندی نمی‌توانست در این عرصه منشأ فعل و اثر باشد. گروه‌های فیلم‌برداری ما با همان انگیزه‌هایی که رزم‌آوران را به جبهه کشانده بود کار می‌کردند... این‌جا عرصه‌ای نبود که فقط پای تکنیک و یا هنر درمیان باشد.»

با پایان جنگ و در فاصلهٔ سال‌های پایان جنگ و تأسیس مؤسسهٔ روایت فتح، آوینی نوعی فعالیت هنری‌- مطبوعاتی را تجربه کرد. او در این دوره به سینما، هنر، فرهنگ واحد جهانی و مواجههٔ آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. حاصل همهٔ آن فکر کردن‌ها، تحقیق‌ها و مباحثات، نوشته‌هایی است که از او به جا مانده. تأملاتی در ماهیت سینما که در فصل‌نامهٔ فارابی به چاپ رسید و بعد مقالاتی با عناوین جذابیت در سینما، آینهٔ جادو، قاب تصویر، زبان سینما و... که از فروردین سال ۱۳۶۸ در ماهنامهٔ سوره منتشر می‌شد. مجموعهٔ این مقالات در کتاب آینهٔ جادو که جلد اول از مجموعهٔ مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع آوری شد.

هرچند آشنایی با سینما در طول مدت بیش از ده سال مستندسازی و تجارب او در زمینهٔ کارگردانی مستند و به‌خصوص مونتاژ باعث شد که قبل از هر چیز به سینما بپردازد، ولی فکرها و حرف‌های او بیش‌تر از این‌ها بود. او در کنار تألیف مقالات تئوریک دربارهٔ ماهیت سینما و نقد سینمای ایران و جهان، مقالات متعددی درمورد حقیقت هنر، هنر و عرفان، هنر جدید اعم از رمان، نقاشی، گرافیک، تئاتر، هنر دینی و سنتی، هنر انقلاب و... تألیف کرد که بیش‌تر آن‌ها در ماهنامهٔ سوره به چاپ رسید. طی همین دوران در خصوص مبانی سیاسی‌- اعتقادی نظام اسلامی و ولایت فقیه، فرهنگ انقلاب در مقابله با فرهنگ واحد جهانی و موضوعات دیگر تفکر و تحقیق کرد تا بتواند جواب‌هایی برای همهٔ سؤال‌هایی که داشت پیدا کند.

اواخر سال ۱۳۷۰ موسسه فرهنگی روایت فتح به دستور آیت الله سیدعلی خامنه‌ای تأسیس شد تا به کار فیلم‌سازی مستند و سینمایی دربارهٔ دفاع مقدس بپردازد و تهیهٔ مجموعهٔ روایت فتح را که بعد از پذیرش قطع‌نامه رها شده بود، ادامه دهد. آوینی و بقیهٔ گروه، سفر به مناطق جنگی را از سر گرفتند و طی مدتی کم‌تر از یک سال، کار تهیهٔ شش برنامه از مجموعهٔ ده قسمتی شهری در آسمان را به پایان رساندند و مقدمات تهیهٔ مجموعه‌های دیگری را دربارهٔ آبادان، سوسنگرد، هویزه و فکه تدارک دیدند. اگرچه مقارن با همین زمان، فعالیت‌های مطبوعاتی او نیز ادامه داشت.

او از منتقدان سرسخت سیاست‌های فرهنگی محمد خاتمی بود.[۸] شهری در آسمان که به واقعهٔ محاصره، سقوط و بازپس‌گیری خرمشهر می‌پرداخت، در ماه‌های آ[۹][۱۰] تلویزیون پخش شد، اما برنامهٔ وی برای تکمیل این مجموعه و ساختن مجموعه‌های دیگر با مرگش در اثر اصابت ترکش مین در روز بیستم فروردین ۱۳۷۲ در فکه ناتمام ماند.

شهادت

آوینی روز بیستم فروردین ۱۳۷۲ در منطقه فکه بر اثر اصابت ترکش مین باقی مانده از جنگ ایران و عراق کشته شد. [۱۱].

فیلم‌شناسی

کتاب‌شناسی

وی همچنین آثار منتشر نشده‌ای در حوزهٔ ادبیات دارد.

+ نوشته شده در سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۲ساعت 17:2 توسط نداي رساي خرمشهر |


+ نوشته شده در سه شنبه ششم فروردین ۱۳۹۲ساعت 21:25 توسط نداي رساي خرمشهر |

آغاز سال 1392 بر تمامی ایرانیان و فارسی زبانان مبارک باد!

+ نوشته شده در پنجشنبه یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 1:33 توسط نداي رساي خرمشهر |

گزارش های منابع موثق حاکی از عدم حضور نیک پی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد اروند حکایت دارد!

چندی پیش خبرگزاری ها خبر از ریاست جدید مهدی نیک پی بر صندلی مدیریت منطقه آزاد اروند خبر دادند!

گزارش دقیقی از علت عدم حضور نیک پی گزارش نشده است اما منابعی هم نقل کرده اند که وی موقتا روز شنبه بازداشت شده است (تاکید میکنم خبر ناموثق است)!

در صورت اخبار تکمیلی حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد ...

+ نوشته شده در پنجشنبه یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 1:32 توسط نداي رساي خرمشهر |

بندر امام خمینی(ره): وقوع یک افنجار در ساعت 20.30 دقیقه شامگاه 19اسفند، در مقابل هتل دلفین بندر امام خمینی(ره) باعث ایجاد خساراتی به تعدادی خودرو و اماکن اطراف شد.

به گزارش ایلنا از بندر امام خمینی(ره)، در شامگاه روز جاری، صدای مهیب انفجار در مقابل هتل دلفین بندر امام در مجاورات بازار شهید آیت الله صدوقی این شهر، که یکی از مراکز پر جمعیت بندر امام می باشد نیده شد.

این انفجار علاوه بر مجروح شدن برخی از عابرین، به تعدادی از خودروها شخصی و شیشه های اماکن تجاری نیز آسیب وارد کرد.

بر اساس این گزارش، بلافاصله نیروهای امداد و انتظامی در محل حاضر شدند.

علت وقوع این افنجار و میزان خسارات وارده، هنوز مشخص نیست.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 4:41 توسط نداي رساي خرمشهر |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر